Kapat

Seksenler Dizisi Konusu

Anasayfa
Türkçe Diziler Seksenler Dizisi Konusu
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Trt 1’de yayın hayatına devam eden popüler dizi seksenler, ilk bölümde ailenin ortanca kardeşi Nazlı’nın en büyük kardeş abisi Ahmet’e getirdiği teklif ile başlamaktadır. Bu teklif ise onlarca yıldır oturdukları, hatıralar ile dolu evin satılması ile ilgilidir. Bu teklifi 3 çocuk babası olan, babaları  Fehmi’ye sunarlar. Fehmi, ilk başta bunu kaldırmakta çok zorlanır, çünkü bu ev hatıralarla doludur. Ancak bir şartla bu teklifi kabul eder, oda 1 ay boyunca herkesin bu evde yaşaması, tekrar eski anılara dönmesini sağlamaktır.
  En büyük kardeş Ahmet ise evde yaşarken eski yılları, seksenleri, hatırlar. Dizi genel olarak ara ara Ahmet’in anlatımıyla 1980 yılını konu ediniyor. Bu köklü ailenin yaşamları, iyi anları, kötü anları, Ahmet’in şuanda evlenip çocuk sahibi olduğu Gülden ile imkansız aşk hikayesi, Nazlı’nın aşk seçimleri, evliliğe adımları gibi pek çok güzel şeyi konu ediniyor.
  Seksenler dizisi bizide eski anılarımıza götürüyor, çünkü dizi o yılları o kadar iyi, o kadar güzel anlatıyor ki, sanki yaşamış gibi oluyorsunuz. Sizde biraz olsun eski günlerinize dönmek istiyorsanız her Cumartesi TRT 1 ekranlarında yer alan Seksenler dizisini izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir