Kapat

Vatanım Sensin – Tanıtım

Anasayfa
Türk Dizi Konuları Vatanım Sensin – Tanıtım
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Vatanım Sensin dizisi, geride bıraktığımız aylarda yayın hayatına başlayan ve bu yazının yayım itibariyle 15. bölümünü yayınlayacak bir dizidir. Dizide ana konu olarak Osmanlı’nın iltilaf devletinin işgalinden kurtulması esas alınmaktadır.
  Başrollerinde Halit Ergenç(Cevdet) ve Bergüzar Korel (Azize) olan dizide bir Osmanlı subayı olan Cevdet’in Yunan ordusunda bir ajan olarak görev alarak Eşref Paşa ile çalışması anlatılır. Cevdet bu görevinde vatan haini suçuyla gerek ailesi gerek  ise halk tarafından kötü bir durum altındadır ama konu vatan olunca her şeye katlanmak zorundadır. Dizide aynı zamanda Türklük duyguları çok ön planda tutulmaktadır, Atatürk’ün Samsun’a çıkması, genelge yayınlaması gibi bizi sevindiren detaylardan da dizide bahsedilmektedir.
  Dizi ağırlıklı olarak İzmir’de geçmektedir. Vatanım Sensin dizisi sanat ekibi gerçekten başarılı bir iş çıkarmış olacak ki dizide geçen sahneler bize gerçekten eski İzmir’i anımsatmakta.
  Eğer sizde bu tarz eski tarihi anımsatan dizilere meraklıysanız Vatanım Sensin dizini izleyebilirsiniz. Reyting rekorları kıran Vatanım Sensin dizisi her Perşembe günü saat 20.00’da Kanal D ekranlarında izleyicileriyle buluşuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir