Kapat

2017’nin Heyecanla Beklenen 17 Dizisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Dizi izlemeyi sevenler için 2017 yılı da oldukça keyifli bir yıl olacak gibi gözüküyor. Bu yıl çizgi romanlardan esinlenilen dizilerin yanı sıra eskiden favori olan dizilerin yeniden hayat buluşuna da tanıklık edeceğiz. Tabii bir de kitaplardan esinlenilerek karşımıza çıkacak dizi projeleri de olacak. İşte tüm çıplaklığıyla 2017’nin heyecanla beklenen 17 dizisi;

1. Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events (Netflix – 13 Ocak)

Daniel Handler’ın Lemony Snicket mahlasıyla kaleme aldığı A Series of Unfortunate Events (Talihsiz Serüvenler Dizisi) kitaplarının uyarlaması aslında ilk kez Jim Carrey’nin başrolünde olduğu 2004 yapımı filmle ekranlarımıza yansımıştı. 2017 yılındaysa bu kez Mark Hudis’in sihirli ellerinden bir dizi projesi olarak karşımıza çıkıyor.

Anne ve babasını bir yangın sonucunda kaybeden Violet, Klaus ve Sunny Baudelaire kardeşler bu üzücü olayın ardından  akrabaları Kont Olaf’ın evine taşınmak zorunda kalırlar. Kont Olaf, Baudelaire ailesinden kalan mirasa sahip olmak için bu üç kardeşe çeşitli kötülükler yapar ve birçok şanssız olay birbiri ardına başına gelir. Dizide Kont Olaf rolüne Neil Patrick Harris hayat verecek. Patrick Warburton, Joan Cusack, Malina Weissman, Louis Hynes ve Presley Smith’in de oyuncu kadrosunda yer aldığı dizide birinci sezon 8 bölüm sürecek.

 

2. Training Day (CBS – 2 Şubat)

Denzel Washington’ın en iyi erkek oyuncu  dalında Oscar’a layık görülmesini sağlayan 2001 yapımı Training Day, bu defa bir dizi olarak ekranlarımıza sunulacak. Filmdeki olaylardan 15 yıllık bir sürecin geçmesinin ardından başlayan hikâye, genç ve idealleri olan bir polis memuru Kyle Craig’in ahlaki açıdan kafalarda soru işareti oluşturan tecrübeli dedektif Frank Rourke’u takip etmek amacıyla LAPD’de gizli bir göreve verilmesini konu ediniyor. Dedektif Frank Rourke rolüne Bill Paxton’ın hayat vereceği dizide Kyle Craig rolünü Justin Cornwell canlandıracak. Katrina Law, Drew Van Acker ve Julie Benz de Training Day’in oyuncu kadrosunda yer alacak diğer yıldızlar. Film olarak dönemine damga vuran bu hikâye bakalım dizi olarak ne kadar başarılı olacak hep birlikte göreceğiz.

 

3. 24: Legacy (FOX – 5 Şubat)

24: Legacy: Corey Hawkins in 24: Legacy coming soon to FOX. ©2016 Fox Broadcasting Co. Cr: Ray Mickshaw/FOX

“Yeni gün, yeni kahraman” sloganıyla yeniden hayatımızda yer edinecek olan 24 serisi bu kez 24: Legacy ismiyle ve yeni karakterlerle ekranlarımıza dönüyor. Amerikan topraklarında gerçekleşmesi planlanan bir terör saldırısını durdurmak amacıyla göreve getirilen kahraman asker Eric Carter, serinin yeni Jack Bauer’ı olarak görebiliriz. Eric Carter rolüne Straight Outta Compton filminde genç Dr. Dre olarak gördüğümüz Corey Hawkins can verecek. Dizinin diğer başrol oyuncusu Miranda Otto, çok uzun bir süre CTU’da görev yapmış ve hatta  CTU’nun başında yer almış Rebecca Ingram rolünü üstleniyor. Jimmy Smits, Teddy Sears, Anna Diop, Ashley Thomas gibi isimlerle oyuncu kadrosunu genişleten dizide 24 serisinden hatırlayacağımız Carlos Bernard da Tony Almeida karakteriyle geri dönüş yapıyor.

 

4. Legion (FX – 8 Şubat)

Bir Marvel karakteri daha 2017 yılında televizyonda kendine yer ediniyor. Fargo dizisine imzasını atan Noah Hawley’nin ellerinden çıkacak ve Marvel’in ünlü X-Men dünyasında geçen Legion, şizofreni hastalığına yakalanmış ve gençliğinden beri bu rahatsızlığı için psikiyatri hastanelerinin kapısından ayrılamayan David Haller’ın muhteşem hikayesini konu ediniyor. David, benzer bir durumda bulunan hastayla yaşadığı garip karşılaşma sonrasında duydukları ve gördüklerinin gerçek olabileceği şüphesine düşer.

Dizide David Heller rolüne Downton Abbey’den hatırladığımız Dan Stevens hayat veriyor. Fargo’nun ikinci sezonunda yer alan Rachel Keller ve Jean Smart da dizinin oyuncu kadrosunda bulunurken, Aubrey Plaza’yı da Lenny rolünde göreceğiz.

 

5. Taken (NBC – 27 Şubat)

 

 

Taken film serisinde yaşananların öncesini konu edinecek olan dizi projesinde Luc Besson’u yapımcı koltuğuna otururken göreceğiz. Eski bir yeşil bereli olan Bryan Mills hayatını baştan sona  değiştiren trajik bir olayın yaralarını sarmaktadır.  Yaşanan olayı unutmaya çalışırken, CIA ajanlığına sürüklenen kariyeri birçok özel ve tehlikeli gücünü açığa çıkaracaktır. Film serisinde Liam Neeson’ın hayat verdiği Bryan Mills karakterine dizide Vikings’den hatırladığımız Rollo yani Clive Standen canlandıracak. Jennifer Beals, Brooklyn Sudano, Monique Gabriela Curnen, Gaius Charles ve Michael Irby de dizinin oyuncu kadrosunu genişletmekte.

 

6. Iron Fist (Netflix – 17 Mart)

MarvelNetflix ilişkisinin 4. meyvesi olan Iron Fist sonunda 2017 içerisinde dizi severlerin beğenisine sunuluyor. Dizi, yıllardır ortada olmayan Daniel Rand’in New York’a geri dönüşüyle başlayıp suçtan yozlaşmış bu şehirde üstün kung-fu ustalığı ve inanılmaz demir yumruklarını kullanarak suçlularla mücadelesini konu ediniyor. Game of Thrones dizisinde izlediğimiz Finn Jones bu dizide  Iron Fist rolüyle izleyeceğiz. Rosario Dawson ve Carrie-Anne Moss da oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler.

 

7. American Gods (Starz – Nisan)

2017 yılının belkide en çok merak uyandıran ve kitap uyarlaması olan dizi Nisan ayında ekranlarımıza taşınıyor. Neil Gaiman’ın aynı isimli kitabından esinlenilerek bir dizi projesine dönüşen American Gods’ın hikayesi, hapis cezası yeni son bulmuş eski bir suçlu olan Shadow Moon’un Mr. Wednesday adında gizemli birinden gelen iş teklifini kabul etmesiyle başlıyor. İkilinin beraber çıktıkları bu yolculuk esnasında Shadow, eski tanrılar ve yeni tanrılar arasında yakınlaşan bir savaşın olacağını fark eder. Bu durumda üzerine düşenler ise daha önceden bellidir.

Bryan Fuller ve Michael Green tarafından tekrar kaleme alınan dizide Shadow rolünü Ricky Whittle, Mr. Wednesday rolünü ise Ian McShane canlandırıyor. The X-Files ve Hannibal dizilerinin muhteşem yıldızı Gillian Anderson da yeni tanrıların sözcüsü Media rolüne can veriyor.

 

8. Star Trek: Discovery (CBS – Mayıs)

Bryan Fuller ve Alex Kurtzman tarafından kaleme alınan Star Trek: Discovery, asıl serinin 10 yıl sonrasında gerçekleşen olayların hikayesini konu ediniyor. Discovery isimli uzay gemisinde bulunan ekibin maceralarını ekranlarımıza taşıyacak olan dizide geminin kaptanı rolüne The Walking Dead’den hatırladığımız Sonequa Martin-Green can veriyor. Doug Jones ve Shazad Latif’in da oyuncu kadrosunda bulunduğu dizinin birinci sezonu 13 bölümden oluşacak.

 

9. Tennison (ITV – İlkbahar)

Efsane İngiliz serisi Prime Suspect’in öncesinde yaşananları konu alacak olan Tennison, 20’li yaşların ortasında İngiltere Polis Departmanı’nda görevli Jane Tennison’ın başından geçenleri ekranlara taşıyacak. Asıl seride Helen Mirren’ın can verdiği Jane rolünü Stefanie Martini hayat verecek. Prime Suspect severlerinin bu yapıtı kaçırmamalarını öneriyoruz.

 

10. The Inhumans (ABC – 26 Eylül)

Marvel’in bu özel güçlere sahip bu ekibinin maceraları başta bir sinema filmi olarak planlansa da, dizi projesi olarak da ekranlarımıza taşınacağını söyleyelim. Inhumans’ı  ABC dizisi olarak Agents of Shield’da geçtiğimiz zamanlarda görme şansına erişmiştik. Bu olayda iki dizi arasında geçişlerin ve ortak bölümlerin olabileceği ihtimalini bizlerde uyandırıyor.

 

11. The Defenders (Netflix – ?)

Hala ekranlarımıza yansıma tarihi  tam  belli olmasa da 2017 yılında The Defenders’a  kavuşacağız. Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’in özel güçlerini birleştirecekleri bu mini dizi serisinin kötü karakterini ise Sigourney Weaver üstlenecek.

 

12. The Punisher (Netflix – ?)

Daredevil’in ikinci sezonunda boy gösteren ve izleyicileri büyüleyen Punisher da kendine ait bir dizi serisine sahip oluyor. Galiba bunun gerçekleşmesinin en temel etkeni de Jon Bernthal’ın hayranlık uyandırıcı Frank Castle performansı olmalı. Seride Frank Castle’ın (Punisher) Özel Kuvvetlerde görev yaptığı  sürede yakın arkadaşı olan, fakat dizinin kötü adamı olacak Billy Russo’yu (Jigsaw) Westworld’de izlediğimiz Ben Barnes hayat verecek.

 

13. Twin Peaks (Showtime – 21 Mayıs)

90’lı yıllara damgasını vuran efsane dizi Twin Peaks bir mini dizi olarak tekrar ekranlarımıza konuk oluyor. Hikayesi zamanımızda işlenecek olan serinin bütün bölümleri dizinin senaristleri David Lynch ve Mark Frost tarafından hazırlandı. Kyle MacLachlan’ın tekrar FBI ajanı Dale Cooper’ı canlandıracapı dizide birçok karakterde geri dönüş yapacak. Tim Roth, Naomi Watts ve Michael Cera gibi isimlerin de oyuncu kadrosunda yer alacağı mini diziyi kaçırmamanızı öneriyoruz.

14. Riviera (Sky Atlantic – ?)

Oscar ödülü sahibi Neil Jordan’ın sihirli kalemlerinden dökülen Riviera, zengin eşi Constantine’i bir yat faciasında kaybeden Georgina’nın başından geçenleri konu ediniyor. Fransız Rivierası’nda lüks içinde yaşadığı hayatı bir anda tepe taklak olan Georgina, zengin eşinin tuhaf işlere karıştığına da tanık olacaktır.

Paul McGuinness’in fikrinin yol yol gösterdiği projede Georgina rolüne Julia Stiles can verecek. Game of Thrones’da Ramsay rolünden tanıdığımız Iwan Rheon Georgina’nın üvey oğlu Adam rolünü üstlenecek. Adrian Lester, Lena Olin, Dimitri Leonidas, Roxanne Duran ve Phil Davis de 10 bölümlük mini dizide boy gösterecek diğer değerli oyuncular.

 

15. Prison Break (Fox – 4 Nisan)

Bu senenin en çok heyecanla beklenen geri dönüşü kesinlikle Prison Break olduğunu düşünüyoruz. Fox kanalının 2005-2009 yılları arasında yayınladığı ve bu yıllara damgasını vuran dizi 9 bölüm olarak yeniden ekranlara dönüyor. Michael Scofield’ın ölümü ve devamında olacakları konu edinen seride Sara Tancredi hayatını sürdürmekte ve yeni eşi Scott’la Michael’ın çocuğuna bakmaktadır. Fakat Michael’ın hayatta olabileceğine dair bazı ipuçları gün yüzüne çıkınca Sarah Michael’ın ağabeyi Lincoln’le beraber gelmiş geçmiş en büyük kaçışını gerçekleştirmek için kafa kafaya verirler.

Wentworth Miller ve Dominic Purcell’i tekrar Michael Scofield-Lincoln Burrows kardeşler olarak göreceğimiz diziye Sarah Wayne Callies, Robet Knepper, Rockmond Dunbar ve Amaury Nolasco da tekrar giriş yapıyor. Mark Feuerstein, Augustus Prew ve Rick Yune da oyuncu kadrosuna dahil olan yeni yıldızlar arasında.

 

 

16. Guerrilla (Showtime/Sky Atlantic – ?)

12 Years a Slave esinlenmesiyle Oscar’a layık görülen yazar John Ridley bu kez Idris Elba’yla birlikte Guerrilla adında bir mini dizi projesinde. 1970’li yılların İngiltere’sinde yaşanan hikâye, politik açıdan güçlü bir çiftin siyasi bir tutukluyu kurtarmasını ve sonrasında yaşanacakları konu ediniyor. Altı bölüm olarak sunulacak dizide Babou Ceesay ve Freida Pinto baş rol görevini üstlenecek. Rory Kinnear, Nathaniel Martello-White, Daniel Mays, Brandon Scott, Nicholas Pinnock, Zawe Ashton ve Denise Gough da oyuncu kadrosunda yer alan diğer yıldızlar.

 

17. Cormoran Strike (BBC One – ?)

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling’in Robert Galbraith mahlasıyla kaleme aldığı Cormoran Strike serisi bir dizi olarak ekranlarımıza taşınıyor. Eski bir rock yıldızının evlilik dışı sonucunda doğan oğlu olan Cormoran Strike, 30’lu yaşlarına gelmiş bir özel dedektif. Afganistan’daki bombalı bir terör saldırısında bacağının yarısını kaybedince ordudan terhis edilen Cormoran, eskiden Özel Soruşturma Şubesi’nde görev almış biri. Cormoran, arkadaşı ve aynı zamanda yardımcısı Robin Ellacott’la birlikte kendisine gelen dosyaları  çözüme kavuşturmaya çalışacaktır. Dedektif Cormoran Strike rolünde The Musketeers dizisinden tanıdığımız Tom Burke hayat verecek. Yardımcısı Robin rolünü ise The Borgias’dan aklımıza gelecek Holliday Grainger canlandıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir