Kapat

2018’e Dek Vedalaştığımız 6 Dizi

Anasayfa
Liste 2018’e Dek Vedalaştığımız 6 Dizi
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Şu sıralar oldukça çok sevilen  6 dizi, maalesef 2017 yılı için son buldu. Bu 6 dizinin durumu oldukça farklı. Genellikle diziler, unutulmamak için devam etmek sürekli ilerlemek zorundadırlar. İzleyicilerini kaybetmemek için her sezon yeni içerikleriyle izleyiciye sunulurlar. Fakat bu 6 dizi için 2017 yılı adına yeni bir bölüm daha yayınlanmayacak. Hepsininde sebepleri çok farklı.

 

Atlanta (FX)

Büyük ilgi gören yeni drama dizisi Atlanta, hem reyting için zirveyi zorlarken, hem de  En İyi Dizi ve En İyi Erkek Oyuncu (Donald Glover) dallarında 2 adet Altın Küre’yi almaya hak kazandı. Fakat bir açıdanda Atlanta kendi başarısına kurban gitti diyebiliriz. Dizinin ilk bölümünün yayınlanmasının hemen ardından, Danny Glover bu ay çekimlerine başlanacak olan Han Solo (Star Wars) filminde Lando Calrissian rolü için seçildi. Genelde dizi oyuncuları, dizi çekim takvimi süresince herhangi bir yeni oluşumda yer alamazlar. Fakat Danny Glover’ın bir Star Wars filminde oynayacak olması, hem kendi kariyeri hem de yer aldığı dizi Atlanta için çok büyük bir fırsat. Bu sebepten de FX kanalı Glover’a bu konuda anlayışlı davranmış olabilir diye düşünüyoruz.

 

Westworld (HBO)

Altın Küre Ödülleri’nde ödül alamasa da, geçtiğimiz senenin en ses getiren yapıtlarından biri olduğu tartışılamaz bir gerçekti. İlk sezonu için bile uzun bir bekleyişin ardından kavuştuğumuz bu dizinin önümüzdeki seneye kalması aslında bizleri çok fazla şaşırtmadı. Dizide bulunan özel efektler için gereken aşırı emeğin yanı sıra dizinin senaristleri Jonathan Nolan ve Lisa Joy çekimlerden önce 10 bölümünde senaryosunu hazırlamak istiyorlar. Senaryo-çekim-kurgu sürecini de hesaba katacak olursak bizi 2018’e kadar uzun bir bekleyişin beklediği sonucuna rahatlıkla varabiliriz.

 

American Crime Story (FX)

THE PEOPLE v. O.J. SIMPSON: AMERICAN CRIME STORY “The “Verdict” Episode 110 (Airs Tuesday, April 5, 10:00 pm/ep) — Pictured: (l-r) Nathan Lane as F. Lee Bailey, David Schwimmer as Robert Kardashian, Cuba Gooding, Jr. as O.J. Simpson, Courtney B. Vance as Johnnie Cochran, John Travolta as Robert Shapiro. CR: Prashant Gupta/FX

Birinci sezonunda son zamanların en bilinen cinayet dosyalarından O.J. Simpson davasını konu edinen, hem Emmy Ödülleri’nde hem de Altın Küre Ödülleri’nde adından çokça bahsettiren American Crime Story serisi de 2018’e kadar ekranlarımızdan ayrılan yapımlar arasında. İkinci sezonunda Amerika’nın başına gelen en büyük doğal afetlerden biri olan Katrina Kasırgasını konu edinecek olan dizi, senaristlerin hikayeyi yazmaları için ekranlara 2018’e kadar veda etti. Aynı zamanda Ryan Murphy‘nin yeni dizi serisi Feud: Bette and Joan‘un Mart 2017’de FX‘de başlaması da bu kararı etkiledi diyebiliriz. Fakat takipçilerini sevindirecek bir haber vermek gerekirse, 2018’de iki sezon American Crime Story serisi izleyebilecek olmamız. Katrina Kasırgası yayınlanmasının hemen altı ay sonrasında, ünlü modacı Gianni Versace cinayetini konu edinen serinin üçüncü sezonu izleyiciye sunulacak.

 

Daredevil, Luke Cage ve Jessica Jones (Netflix)

Bu sene Daredevil, Luke Cage ve Jessica Jones‘u bir tek The Defenders‘da izleyeceğiz, çünkü üç Marvel kahramanının da  kendi dizileri 2017 yılında maalesef olmayacak. Fakat bu durum sizleri çok üzmesin, çünkü The Defenders’ın bir başka süper kahramanı olan Iron Fist ve Daredevil’in değişimi olarak hayat bulan The Punisher serileri, izleyiciye sunulma tarihi henüz netlik kazanmış olmasa da, 2017’de Netflix’de izleyiciyle buluşacaklar.

“2018’e Dek Vedalaştığımız 6 Dizi” üzerine 1 yorum

  1. Ercan KIZILKOCA says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir