Kapat

Ahlat Ağacı Filmi Konusu ve Oyuncuları

ahlat ağacı filmi
[Toplam:4    Ortalama:5/5]

Ahlat Ağacı, Türk sinemasının en son ve en gözde eserlerinden birisi olarak görülüyor. Çünkü Nuri Bilge Ceylan imzası taşıyan ve 2018 yılı itibariyle gösterime sunulmuş yeni filmlerden birisidir. Tabi ki dram türüne yeni bir soluk getirdiğinden de söz etmek istiyoruz. Filmin Fransa, Almanya, Bulgaristan ve Türkiye ortak yapımı olarak çekilmesi ise uluslararası bir başarıya imza atıldığını kanıtlıyor. Senaryosunda da Nuri Bilge Ceylan ismini görmemize rağmen Akın Aksu ile Ebru Ceylan ona eşlik eden isimler oluyor.

Ahlat Ağacı Film Konusu Nedir?

Ahlat Ağacı konusunu incelediğimizde edebiyat düşkünü bir yazar olan Sinan ile tanışıyoruz. Aslında Sinan bir yazar olmasına rağmen henüz kitabını bastıramamıştır. Ahlat Ağacı isimli bir roman yazan, sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra memleketine dönen Sinan için hayat yeni başlıyordur.

ahlat ağacı konusu

Onun tek tutkusu edebiyatla uğraşmak ve kitabını bastırmaktır. Hayat ise onun karşısına bunun için bir yol sunmamaktadır. Öncelikle işsizliğin verdiği sorunlarla boğuşmaya başlar. Parasızlık içerisinde yaşarken ailesine yük olmanın verdiği ezilmişliği sonuna kadar hisseder. Buna ek olarak kitabını bastıramadığı gibi babasından kalan borçlarla ciddi bir hayat trajedisi yaşayacaktır.

Ahlat Ağacı Oyuncuları

ahlat ağacı oyuncuları

Ahlat Ağacı filminde rol alan oyuncuların Türkiye’nin en başarılı isimlerini kapsadığını söyleyebiliriz. Karakter oyunculuğu açısından Serkan Keskin gibi bir usta ismi görüyoruz. Ayrıca Murat Cemcir, Doğu Demirkol, Hazar Ergüçlü, Ahmet Rıfat Şungar, Kadir Çermik, Tamer Levent, Ercüment Balakoğlu, Kubilay Tunçer, Bennu Yıldırımlar, Akın Aksu ve Öner Erkan isimlerine rastlıyoruz.

Ahlat Ağacı Fragmanı ve Yorumlar

Ahlat Ağacı fragmanı bile standart bir Nuri Bilge Ceylan klasiği izleyeceğimizi bize gösteriyor. Sadece bu kez daha bir edebi içeriğin hayatla harmanlandığı hikâyesiyle karşımıza çıkacak. İzleyiciyi memnun eden bir yapım olduğunu izleyici yorumlarına bakarak anlayabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir