Kapat

Amelie Filmi Konusu ve Oyuncuları

Amelie Filmi
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Amelie filmi konusu itibariyle romantik komedi türü çok net bir biçimde işlenmiş. 2001 yapımı bir film olmasına rağmen halen daha izleyiciler için bir alternatif olmayı sürdürebiliyor. Jean Pierre Jeunet yönetmenliğinde çekilen filmin senaryosunda da Jean Pierre Jeunet ile Guillaume Laurant ikilisini görmekteyiz. Fransa ve Almanya ortak yapımı olan filmin lanse edildiği bir diğer ismin Le Fabuleux Destin d’Amelie Poulain olduğuna da vurgu yapalım.

Amelie Film Konusu Nedir?

Amelie filminde işlenmekte olan konuyu sosyal anlamda hepimiz üzerimize alınabiliriz. İnsanın bencilce kendi mutluluğu için savaştığı bir dönemde yaşıyoruz. Fakat Amelie isimli ana karakterimiz bunun tam tersini misyon ediniyor.

amelie konusu 2001

Kendi mutluluğunu değil diğer insanların mutluluğunu önemseyerek yaşamaya devam ediyor. Bu bağlamda da Amelie filmi tüm izleyicisine düşünme fırsatı veriyor. Elbette ki annesini ve babasını kaybetmiş olmasına rağmen hayat dolu bir kadın olan Amelie herkesi mutlu edemiyor. Fakat bir şekilde hayatına dokunmuş olduğu insanları mutlu edebilmek onun için hayati bir göreve dönüşüyor.

Bu bağlamda da Amelie karakterinin bir süre sonra yapayalnız kaldığını görüyoruz. Aslında sosyal bir mesajdan ziyade sosyal bir eleştiriyi de bünyesinde barındırıyor. Başkaları uğruna verdiği tüm mücadeleye karşın Amelie’nin kendi hayatı hiç beklediği düzeyde ilerlemiyor.

Amelie Oyuncuları

amelie oyuncuları

Amelie oyuncu kadrosunda ana karakteri Audrey Tautou canlandırıyor. Onun dışında da Rufus, Mathieu Kassovitz, Serge Merlin, Lorella Cravotta, Clotilde Mollet, Jamel Debbouze, Isabella Nanty, Artus de Penguern, Yolande Moreau, Michael Robin gibi başarılı isimleri oyuncu kadrosunda görüyoruz.

Amelie Fragmanı, Film Müziği ve Yorumlar

Amelie Fragmanı

Amelie fragmanı bile insana umut ışığı aşılayabiliyor. Gerçekten daha mutlu bir dünyanın mümkün olabileceğini bizlere gösteriyor. Tabi ki bu bağlamda insanoğlunun vermesi gereken çaba çok fazla olduğu gibi Amelie’nin bireysel mutsuzluğu tam tersi bir odak noktası yaratabiliyor.

Amelie Film Müziği

Son olarak Amelie Filmi müziğini de sizlerle paylaşarak yazımızı sonlandırıyoruz. Film hakkındaki düşünceleriniz ve yorumlarınız için hemen alt bölümde bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz. Görüşmek üzere.

“Amelie Filmi Konusu ve Oyuncuları” üzerine 2 yorum

  1. zafer says:
  2. nurda says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir