Kapat

Beyaz Kentin Sessizliği Konusu ve Oyuncuları

beyaz kentin sessizliği
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Beyaz Kentin Sessizliği filminin İspanya yapımı olduğunu ve orijinal isminin El Silencio de la Ciudad Blanca olduğunu görebilirsiniz. Film Netflix tarafından Twin Murders: The Slience of the White City ismiyle global olarak lanse edilmişti. Ülkemizde Beyaz Kentin Sessizliği ismiyle karşımıza çıkan yapım 2019’un son çeyreğinde gösterime girdi. Eva Garcia Saenz de Urturi tarafından kaleme alınmış olan romanın uyarlaması olması ise izleyici için güzel bir pozitif detay. Senaryolaştıran ekip ise Alfred Perez Fargas ve Roger Danes oluyor. Yönetmen koltuğuna oturan Daniel Calparsoro ise harika bir iş çıkarıyor. Filmde gizem, suç ve dram türleri tam dozunda hissettiriliyor.

Beyaz Kentin Sessizliği Filmi Konusu

Beyaz Kentin Sessizliği filminde işlenmekte olan hikayenin romana dayalı olması büyük gerçekçilik kazanmasını sağlıyor. Henüz 20 yaşında oldukları tespit edilen bir kadın ve bir erkeğin cesetleri ilginç bir ölümle katedralde bulunur. İhbarın üzerine araştırmalara başlayan polis ise ciddi bir durum olduğunu anlar. Çünkü bundan tam 20 yıl önce yaşanmış bir seri katil vakasında aynı ölümlere rastlanmıştır.

beyaz kentin sessizliği konusu

Fakat bu durumun tekrar yaşanabilmesi imkansızdır. Sebebi ise 20 yıl önce bu katil hapse girmiştir. Polis soruşturmayı derinleştirmek için hemen Unai Lopez de Ayala isimli dedektifi atar. Kendisi bir süredir boşta olduğu için tekrardan dedektifliğe geri dönmek için sabırsızlanıyordur. Olayı gördüğü gibi bu heyecanı daha da artmaya başlar.

Araştırmalar bazı ipuçlarını dedektiflere verir. Katil hakkında hobilerine kadar veri toplamayı başarsalar da kimliğine ulaşamazlar. Kurbanları 5 yaş arayla seçmesi, halk içerisinde sırıtmadan yaşıyor olabilme ihtimali ve geriye pek ipucu bırakmaması en temel özellikleridir. Beyaz Kentin Sessizliği filmi bu açıdan izlenmeye değer bir gizem ve suç filmine dönüşüyor.

Beyaz Kentin Sessizliği Oyuncuları

Beyaz Kentin Sessizliği oyuncuları için baş rollerle başlamak istiyoruz. Filmde Unai Lopez de Ayala karakteri ana dedektiflerin başında yer alıyor. Karakteri Javier Rey canlandırıyor. Ortağı olan Estibaliz Ruiz de Gauna ise dedektifin ortağı olan karakter ve Aura Garrido tarafından canlandırılıyor. Filmin en önemli karakterlerinden birisi olan Alba Diaz de Salvatierra karakterine ise güzel oyuncu Belen Rueda hayat veriyor.

beyaz kentin sessizliği oyuncuları

Filmin geniş oyuncu kadrosu içerisinde mutlaka ilginizi çekecek isimler ise Alex Brendemühl, Allende Blanco, Manolo Solo, Ramon Barea, Sergio Dorado, Pedro Casablanc, Itziar Ituno olarak sıralanabilir. Pek çok dizide karşımıza çıkan isimleri yine izleyebilmek büyük bir keyif veriyor.

Beyaz Kentin Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir