Kapat

Bloodride Konusu ve Oyuncuları

bloodride dizisi
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bloodride, Netflix platformunda yayınlanan yeni dizilerden birisi olarak 2020 yılında görücüye çıktı. Dizinin korku temalı olması ise bu türü sevenler için büyük bir anlam ifade ediyor. Pek fazla korku dizisi izleme şansımız olmadığı için salt bir hikâyeye özlem duyduğumuz aşikâr. 6 bölümlük ilk kısmıyla izleyiciye pozitif bir imaj çizen dizinin yaratıcıları Atle Knudsen ve Kjetil Indregard ikilisi. Korku dizilerinde senaryonun önemini göz önüne aldığımızda da yine yaratıcı olan ikilinin ismiyle karşılaşıyoruz. Yönetmenler arasında Geir Henning Hopland ismi ise dikkat çekiyor.

Bloodride Konusu

Bloodride dizisinin konu itibariyle son dönemlerde popüler bir hale gelen bağımsız hikâyeleri derliyor. Yani her bölüm yeni bir hikâyeyle karşımıza çıkıyor. Bunu farklı bölümleri farklı sıralarla izlemek ya da bölüm atlamak için bir avantaj olarak görebiliriz.

bloodride dizi konusu

Bölümlerin birbiriyle arasında oluşturulan bağ ise her karakterin mutlaka bir otobüs yolculuğunda hayatının dönüm noktalarından birisiyle açılmasıdır. Yani açılış sahnesi bölümde göreceğimiz karakterin hayatına dair pek çok detayı bir otobüs sahnesiyle bize aktarıyor. Sonrasında ise olay akışı gerilim tadında bir korku ritüeliyle sürüyor.

Bağımsız bölümlerden oluşması ise konu bütünlüğü yerine hap dizi formatının daha yakışacağı anlamına geliyor. Keza 30 dakikalık ortalama bölüm süresiyle gayet iyi bir seyir zevki yaratıyor. Her bölüm için bir ölümün gerçekleşeceği ayrıntısını bilmek ise korku dozajının artmasına sebep olabilir. Bloodride dizisi korku ve gerilim severleri tatmin edecek bir dizi.

Bloodride Oyuncuları

Bloodride oyuncu kadrosu ise her bölümde birbirinden farklı isimlerle tekrardan karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda ilk bölümde Ine Marie Wilmann, ikinci bölümde Erlend Rodal Vikhagen, üçüncü bölümde Dagny Backer Johnsen isimlerini izliyoruz.

bloodride oyuncuları

Dizinin dördüncü bölümünde en önemli karakteri Stig R. Amdan canlandırıyor. Beşinci bölüm için Ellen Bendu’yu görüyorken, Bloodride dizisinin son bölümünde ana karakterler Karl Vidar ve Rebekka Jynge oluyor. Tabi ki yardımcı oyuncular arasında da derin bir cast çalışması yapıldığını belirtmeden geçmeyelim.

Bloodride Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir