Kapat

Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları

Anasayfa
Yabancı Dizi Konuları Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

2008 yılında gösterime girmiş olan Breaking Bad dizisi çok kısa zamanda geniş bir kitle tarafından beğenilerek, IMDb dizi sıralamasında zirvelere yerleşmiş ve oldukça yüksek puanlarla dünyanın pek çok yerinde fenomenleri tarafından takip edilmiştir. Breaking Bad konusu ve oyuncuları ile hala adından söz ettirmeyi başaran kült yapımların başında gelmektedir.

Breaking Bad Konusu

50 yaşını geçmiş lisede kimya öğretmenliği yapmakta olan Walter White, oldukça zeki bir kimyager olmasına rağmen evini geçindirebilmek için oto yıkamacıda bile ek iş yapmak zorundadır. Bir gün tesadüf eseri komiser olan bacanağının yapmış olduğu bir operasyonda eski bir öğrencisinin met ürettiğini öğrenir. O günden sonra hayatının seyri değişmiş olan Walter White kendisi de met üreterek hem çok para kazanmak hem de çok meşhur olmak için kolları sıvar. Bununla beraber başarı basamaklarını çok hızlı bir şekilde tırmanmakta olan Walter White Heisenberg ismi ile birlikte o dönem için piyasada bulunan en saf meti üreterek bir anda met sektörünün merak ettiği gizemli bir kişilik haline dönüşür. Walter White sadece met üretmekle yetinmek istemeyip bütün bir karteli eline geçirmek için mücadeleye girişince bir anda Almanya’ya kadar uzanacak olan muhteşem ve nefes kesici bir macera başlamış olur. Breaking Bad konusu ve oyuncuları bu sebeple film tutkunları için en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

Breaking Bad Oyuncuları

Breaking Bad Oyuncuları

Breaking Bad oyuncuları içinde dizinin ana karakteri olan Walter White’ı oldukça deneyimli olan aktör Bryan Cranston canlandırmakta. Bryan Cranston özellikle Walter White’ın kanserle mücadele ettiği sahnelerdeki gösterdiği performans ayakta alkışlanmaktadır. Sürekli olarak doğrudan yana tavır koyan eşi Skyler White ise Anna Gunn tarafından canlandırılmaktadır. Breaking Bad oyuncuları içinde göstermiş olduğu performans ile çok beğenilen Jesse Pinkman ise Aaron Paul tarafından canlandırılır ve otoritelerden tam not almayı başarır. Whalter White’ın komiser olan bacanağı Hank Schrader ise Dean Norris tarafından canlandırılır. Hank’in eşi ve mor takıntısı ile dizinin renkli karakterlerinden olan Marie Schrader ise Betsy Brandt tarafından canlandırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir