Kapat

Bu Yaz En Çok İzlenen 3 Türk Dizi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yaz geldiğinde Türk dizileri ile romantik ve komediye doyuyoruz. O kadar çok dizi çıkıyor ki hangisini izleyeceğimize karar veremiyoruz. Genelde bunu belirleyen oyuncular oluyor, başroller arasındaki uyum oluyor. Şimdi gelelim bu yaz en çok izlenen 3 Türk dizisine.

Bu yaz en çok izlenen 3 Türk dizisi sıralamasında 3. Sırada Büyük bir rekabet var “Dolunay“ ve “Ateşböceği”. Dolunay dizisinin ilk tanıtımı çıktığında birçok kişi diziyi sevmese de diğer yaz dizileri ile aynı konu olarak görse de dizi kendini izlettirdi ve reytingini yüksek tuttu. Bir zamanların en popüler dizisi Medcezir’de rol alan Özge Gürel sonrasında “Kiraz Mevsimi” ile yıldızını parlatıp bu dizide başrol rolünü oynamaktır. Erkek başrol oyuncumuz ise Can Yaman, “İnadına aşk” dizisi ile öne çıkmıştır. Diğer 3.lüğe aday dizimiz “Ateşböceği”, bu iki dizi arasında biri 3. olacaksa benim görüşüm Ateşböceği olmalı, birçok izlediğimiz dizide gördüğümüz Nilay Deniz dizide Kadın başrol oyuncu olarak yer alıyor. Erkek oyuncumuz Seçkin Özdemir’de kariyerinde birçok önemli dizide rol almıştır(Muhteşem Yüzyıl, Al Yazmalım, Bir Aşk Hikâyesi, Acı Aşk). Bana sorarsanız, Ateşböceği dizisi Dolunay dizisinin önünde yer alıyor çünkü Ateşböceği izleyiciye duyguyu daha iyi veriyor ve kendini daha izlettiriyor. Dizideki oyuncuların profesyonelliği, role iyi girmesi seyircileri de ekrana daha iyi kilitliyor. Bu yüzden bu yaz en çok 3 Türk dizisi sıralamasında 3. Sırayı “Ateşböceği” alıyor.


Bu yaz en çok izlenen 3 Türk dizisi arasında 1. Sırada “Şevkat Yerimdar” yer alıyor. Akşamları bizi işlerimizden alıkoyup televizyonun başına kilitleyen Şevkat Yerimdar 1. liği gerçekten hak ediyor. Film serisinde de aynı başarıyı yakalayan Şevkat Yerimdar bunun farkında olmuş ki, dizi olarak yoluna devam etme kararı almışlar ve doğru bir karar verdiklerini görüyoruz. Dizi de Şevkat, yardımsever, cömert, samimi, delikanlı biridir. Esin ise güzel, zengin bir babanın kızıdır. Film de olduğu gibi babası kızına Şevkat’e emanet eder ama filmin konusu ile dizinin konusu birbirinden çok ayrıdır. Şevkat Esin’i düzeltmeye çalışırken ortaya bir sürü komedi, eğlence, aşk çıkacaktır. Yardımcı oyuncularda başrol oyuncuları kadar dizi de çok önemli bir görev üstleniyor ve o görevi başarıyla yapıyorlar. Şevkat Yerimdar bu yaz en çok izlenen 3. Türk dizisi arasında 1.sırada yerini alıyor ve yerini korumaya devam ediyor. Zirvenin uzun bir süre değişmeyeceğini düşünüyorum.

Bu yazın en çok izlenen 3 Türk dizisi sıralaması böyle idi. Dolunay, Ateşböceği ve Kalp Atışı dizilerinin yaz bittikten sonra devam edeceğini düşünmüyorum ama Şevkat Yerimdar uzun süreli bir dizi olacak gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir