Kapat

Colony Dizisi Konusu Nedir?

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Colony; bilim kurguyu damarlarınızda hissedebileceğiniz ve bilgilenirken aynı zamanda da farklı duygular hissedeceğiniz bir dizi niteliğindedir. Bu dizide bilinmeyen bir uzay kolonisi tarafından işgale maruz kalan Los Angeles’te direnmeye çalışan halk anlatılmakta. Her ne kadar dizi konusu bir aile üzerinden işlenmeye çalışılsa da, genel olarak direnişi anlatmakta.

Los Angeles istila edildikten sonra etrafına devasa duvarlar kurulmuş ve bu duvarlar sadece şehir çevresine değil, aynı zamanda insan haklarına da kurulmuş. İnsanların ne düşündüğünü bile yönlendirmeye çalışan bu koloniye karşı günlük yaşamlarını devam ettirirken rejimi yıkmayı düşünen insanlardan oluşan Direniş isimli grup savaşmaya çalışıyor. Olaylar istila sırasında aileden ayrı düşen küçük çocuğunu bulabilmek için yasak bölgeye çalışması ve yakalanması ile başlıyor.

Will’i Fabrika denilen ve gönderilenlerin bir daha geri dönemediği yere göndermekle tehdit ediyorlar ve ona iki seçenek sunuluyor. Ya ailesi ile birlikte Fabrika ’ya gidecek, ya da rejim yanında yer alarak Direniş grubunu yok etmeye çalışacak. Siz olsaydınız hangisini seçerdiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir