Kapat

Dexter Konusu ve Oyuncuları

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Dexter, Amerika Drama dizisidir. İlk sezon bölüm sayısı 12 olan dexter dizisi Jeff Lindsay’ın Darkly Dreaming Dexter adındaki Romandan uyarlanmıştır. Dexter dizisi ilk bölümünü 1 Ekim 2006 tarihinde Showtime adlı Amerikan televizyon kanalında yayınlanmaya başlamıştır. Tüm dünya tarafından izlenen ve sevilen Dexter dizisi 2013 yılında son bölümüyle (final bölümü) izleyenlere veda etmiştir. Dexter dizisi bir aralar Türk televizyon kanalı olan e2 de yayınlanmıştır.

 

Dexter Konusu

Dexter dizisinin konusu, sabahları adli tıpta çalışan ve gece vaktinde seri katillik yapan Dexter Morgan’ın hayatını konu alan bir Amerikan drama dizisidir. Psikopat olan Dexter insanların içinde yaşamaya zorlanan bir tiptir. Kana karşı olan tutkusu onu adli tıpta çalışmasına sürüklüyor ve Dexter katilleri öldürüyor. Aslında Dexter iyi bir seri katil rolünde oynamaktadır. Dexter dizide evlatlık bir çocuktur ve kız kardeşi polistir.

Dexter dünya izleyici kitlesi tarafından en çok sevilen diziler arasına girmiştir. Dexter sürükleyici hiç ilerletmeden her dakikasını merakla izleyeceğiniz dizilerden biridir.

Dexter Oyuncuları

Michael C. , David Zayas , Jennifer Carpenter

Dexter dizisinin IMDb puanı: 8,7
Dexter dizisinin Türü: Dram, Suç, Gerilim, Gizem

Dexter 1. Sezon Tanıtım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir