Kapat

Diriliş Ertuğrul – Tanıtım

Anasayfa
Türk Dizi Konuları Diriliş Ertuğrul – Tanıtım
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Diriliş Ertuğrul, 2014 yılında yayın hayatına başlayan ve gittikçe kitlesini arttırmış bir dizidir, buda biz Türklerin tarihe ne kadar ilgili olduğumuzu gösteriyor. Diriliş Ertuğrul, kendi sloganıyla ‘ bir milletin direnişi ‘ konusunu edinmiş kendine.
13. yüzyıllarda geçen dizi, Türklerin 1071 Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya girmesini anlatıyor. Anadoluya hakimiyet mücadeleleri, Moğolların Haçlılar ile yaptığı ittifaklar, haince saldırılar, katliamlar anlatılıyor dizide. Dizinin baş karakteri Ertuğrul Gazi’nin (Engin Altan Düzyatan) tek emeli obasının yaşayacağı sakin, huzurlu bir yer bulmaktır ancak emperyal güçler olduğu sürece bu hiç de kolay olmayacaktır. Zira Ertuğrul dizide birçok kişi tarafından saldırılara, en yakınındakiler dahil olmak üzere  ihanete de uğrayacaktır.
  Dizi için Osmanlı’nın temellerini anlatıyor da diyebiliriz zira Ertuğrul’dan sonra Osman Gazi’nin geldiği çoğu kişinin bildiği bir bilgi. Eğer sizinde tarih dizilerine biraz olsun ilginiz varsa, her Çarşamba günü saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında yer alan ” Diriliş : Ertuğrul ” dizisini izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir