Kapat

Elite Dizi Konusu ve Oyuncuları

Elite
[Toplam:2    Ortalama:3/5]

Elite dizisi konusu ve oyuncuları itibariyle popülerliğini koruyan serilerden birisi olarak yoluna devam ediyor. Netflix’te yayınlanan dizinin 2018 yılından bu yana yayınlanan sezonları büyük bir yankı uyandırdı. Bunun üzerine 5.sezona kadar olan onayları sorunsuz bir biçimde verildi. Dario Madrona ve Carlos Montero ikilisinin oluşturduğu dizinin senaryo ekibinde ikiliye eşlik eden geniş bir grup var. Yönetmenliği ise Dani da La Orden, Ramon Salazar ve Jorge Torregrossa üstleniyor. Özellikle farklı dizilerde de sükse yapmış oyunculardan oluşan kadrosuyla büyük bir kesime hitap ettiği için Elite dizisini özel bir noktada konumlandırabiliriz.

Elite Konusu

Elite konusu için oldukça derin bir hikâye seçilmiş. Ancak ilk bakışta size bu kadar derin bir hikâye sunmayacağını düşünebilirsiniz. Özellikle bir özel okulda geçen hikâyenin teorik olarak gençlik dizisi tadında geçeceğini düşünen çok fazla insan var. Fakat gerilim, suç ve dram türleriyle yoğrulan bir ana temaya sahip.

Elite dizi konusu

İspanya’da geçen dizinin ana mekânı Las Encinas isimli özel okuldur. Okul ülkenin en prestijli eğitim kurumu olmasının yanı sıra tüm saygın ve zengin isimlerin çocuklarına da ev sahipliği yapar. Bu durumda okula gitmeye hak kazanan fakat aileleri saygın ya da zengin olmayan üç genç hikâyenin merkezinde yer alabilecek kadar sansasyon yaratabilir. Bu üç çocuğun bu prestijli okula kabulü ise yaşanan deprem sonrasında okullarının yıkılmasından kaynaklıdır.

Tam orta kesimin çocuklarından olan bu üçlünün okula gelmesinin ardından okulda bir öğrencinin ölmesi ise ortalığı iyice kızıştırır. Öğrenciler arasındaki konum farklılıkları durumu daha da ileriye taşır. Güçlü oyuncu kadrosuyla tatmin edici bir seyir zevki tanıyan Elite dizisi sizi içerisine çekebilecek karmaşıklıkta bir senaryoya sahip.

Elite Oyuncuları

Elite oyuncu kadrosunda en çok sükse yapan isimlerin başında La Casa de Papel ile müthiş bir ivme yakalayan üçlü oldu. Özellikle Denver karakteriyle gönülleri fetheden Jaime Lorente başı çekiyor. Ayrıca Miguel Herran ve Maria Pedraza yine karşımıza çıkıyor.

Elite Oyuncuları

Bunların dışında da Aron Piper, Mina El Hammani, Miguel Bernardeau, Itzan Escamilla, Alvaro Rico, Omar Ayuso, Ester Exposito ve Ainhoa Samtamaria ilgi gören oyuncuların başında yer alıyor. Elite dizi olarak uzun sezonlar devam edebilecek kadar doygun bir yapıyla yayınlanmaya devam ediyor.

Elite Fragmanları ve Yorumlar

1. Sezon

2. Sezon

3. Sezon

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir