Kapat

Sizi Başka Dünyalara Götürecek En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Anasayfa
Liste Sizi Başka Dünyalara Götürecek En İyi Bilim Kurgu Dizileri
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

En iyi bilim kurgu diziler hangileridir? Hangi bilim kurgu dizisini izlemeliyimEn iyi yabancı bilim kurgu dizileri hangileri gibi sorularınız varsa ve dizi önerileri arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz !

Sizlere en iyi yabancı bilim kurgu dizileri sıralaması hazırladım. Hemen alttaki listede diziler IMDB puanlarına göre sıralanmıştır.

1- Stranger Things (IMDB – 9,1)

en iyi bilim kurgu dizileri stranger things

en iyi bilim kurgu dizileri stranger things

Herşeyiyle  iyi olan bir çocuk bilinmedik bir şekilde ortadan kaybolur. Bu gizemli kayboluşun ardından çocuğun arkadaşları, ailesi ve polis çocuğu aramaya başlar lakin herhangi bir iz bulamazlar ta ki özel güçleri olan bir kız ortaya çıkana kadar.

 

2- Westworld (IMDB – 8,9)

en iyi yabancı bilim kurgu dizileri westworld

en iyi yabancı bilim kurgu dizileri westworld

Westworld dizinin konusu; Çooook uzak bir gelecekte, androidlerle bir kasaba kurulur. Bu kasaba sadece zengin kesime hitap eder. Zengin insanlar bu kasabaya gelip androidlere tecavüz eder,  öldürür, istediği gibi eğlenir. Fakat androdiler bu olaydan sonra sıfırlanır ve sürekli bu şekilde devam eder. Ta ki androdiler baş kaldırana kadar.

 

3- Black Mirror (IMDB – 8,9)

en iyi yabancı bilim kurgu dizileri black mirror

en iyi yabancı bilim kurgu dizileri black mirror

Black Mirror Dizisi Konusu; Gelecekte teknolojinin ilerlemesi ile hayatımızın kötü olaylara sürüklenebileceği mükemmel bir bilim kurgu dizisi. 4 Sezonda oluşan dizinin her bölümünde farklı hikaye anlatılmaktadır. 2019’da 5.sezon yayınlanmasını bekleniyor.

 

4- Doctor Who (IMDB – 8,7)

bilim kurgu dizi önerileri doctor who

bilim kurgu dizi önerileri doctor who

Doktor Who Dizisinin Konusu; Doktor olarak bilinen bir uzaylı maceraperest. Bu doktor istediği şekilde görünüş ve cinsiyet değiştirebilir.  Bir müddet sonra dünyanın sonunun geldiğini öğrenir. Yapması gereken tek birşey vardır,  kurtuluş yolunu bulmak.

 

5- Battlestar Galactica (IMDB – 8,7)

En İyi Yabancı Bilim Kurgu Dizileri Battlestar Galactica

En İyi Yabancı Bilim Kurgu Dizileri Battlestar Galactica

Battlestar Galactica Konusu: İnsanlar Cylon adını verdikleri robotlar üretmeye başlarlar. Bir süre sonra Cylon’lar akıllanarak insanlara baş kaldırırlar bu baş kaldırmanın sonunda İnsan v.s Cylon savaşları çıkar. Robotlar insanların yaşadıkları 12. koloniyi basarlar ve tam bir soykırım olur bu süreçten sonra insanlar sığınmak için başka bir gezegen olan Dünya’yı ararlar.

 

6- Fringe (IMDB – 8,5)

En İyi Yabancı Bilim Kurgu Dizileri IMDb Fringe

En İyi Yabancı Bilim Kurgu Dizileri IMDb Fringe

Fring Konusu; Bir uçak düşünün uçakta bulunan herkesin öldüğü, içinde hiçbir hayat belirtisi bulunmayan bir uçak. Bu uçak Boston Logon Havalimanı’na bir şekilde iniş yapar. Bu gizemli olayı araştırmak için ise FBI Ajanı olan Dunham görevlendirilir ve macera başlar.

 

7- Person Of Interest  (IMDB – 8,4)

Efsane bilim kurgu dizileri Person Of İnterest

Efsane bilim kurgu dizileri Person Of İnterest

Person Of İnterest Dizi Konusu:Eski bir suikastçı aynı zamanda dahi bir programcı, suçluları öngörebilen bir yapay zeka yaratır. Bu yapay zekayı Amerikan hükümetinede verir ve bütün suçlular ortaya çıkar fakat bunun yanında bir sorunda ortaya çıkar.

 

8- The Flash (IMDB – 8,2)

Black Mirror Bilim Kurgu Dizisi Tavsiyesi

Black Mirror Bilim Kurgu Dizisi Tavsiyesi

The Flash Dizisi Konusu; Geçmişinde kötü anılar yaşayan Barry Allen, Polis biriminde adli laboratuvarda çalışan bir asistandır. Fakat bir süre sonra talihsiz bir şekilde yıldırım kazası yaşar, bu kazanın ardından süper bir güce sahip olur. Barry, Flash adıyla süper bir kahraman olur ve kötülerle savaşmaya başlar.

the flash konusu

 

9-The 100 (IMDB – 7,8)

bilim kurgu dizileri the 100

bilim kurgu dizileri the 100

The 100 Konusu; Büyük devletlerin nükler savaşı sonrasında dünyanın sonu gelir. Sadece çok az bir kısım bu savaştan sağ salim çıkıp uzay gemisine kaçarlar. Daha sonra bu uzay gemisinde yeterli ihtiyaç kalmayınca 100 genci dünyaya gönderirler. Tabi ki dünyada yalnız değillerdir.

 

10- Heroes (IMDB – 7,6)

en iyi bilim kurgu dizileri heroes

en iyi bilim kurgu dizileri heroes

Heroes Dizi Konusu; Sıradan insanlar özel güçlerinin olduğunu keşfederler, bir nevi süper kahraman. Geleceği görebilen, uçabilen , düşünce okuyabilen, zamanı kontrol edebilen ve görünmez olan bu insanların ortak özellikleri ise dünyayı kurtaracak olmalarıdır. Tabiki önce özel yeteneklerini keşfetmeleri ve kullanmayı öğrenmelilerdir.

“Sizi Başka Dünyalara Götürecek En İyi Bilim Kurgu Dizileri” üzerine 2 yorum

  1. renan says:
  2. can says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir