Kapat

En İyi Savaş Dizileri

Anasayfa
Liste En İyi Savaş Dizileri
[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Gerçek hayatta her ne kadar sevmesek, tasvip etmesek dahi sinema dünyasında şüphesiz en çok ilgi çeken filmler genellikle savaş filmleri oluyor. Kullanılan görsel efektler, acıklı hikayeler, kahramanlık ve gaza getirici durumların hepsini bir potada eriten film severler, savaş filmlerine daha ayrı bir ilgi göstermektedir. Tabii savaş filmleri bir kereliğine mahsus olduğu için konusu daha yüzeysel işlenmektedir. Bu tadı doyasıya alabilmek içi savaş dizileri izlemek en mantıklı seçenek olacaktır.

Hem yerli hem yabancı savaş dizileri bulunsa da efektlerin kullanımı ve görüntü kalitesi açısından yabancı savaş dizileri biraz daha favori desek pek yalan söylemiş olmayız. Hem yabancı hem de savaş dizisi izlemek isteyenler için en iyi yabancı savaş dizileri listesi oluşturduk. Bu liste aracılığı ile sizlere savaş dizileri tavsiyesi etmiş olacağız.

Kardeşler Takımı – IMDb 9,6

Roman uyarlaması olan 2001 yılında yayınlanan 10 bölümlük savaş dizisi kardeşler takımı, 2. Dünya savaşı konusunu ele almaktadır. Tom Hanks gibi başarılı bir oyuncunun yer aldığı Steven Spielberg yapımcılığında çekilen dizi 10 bölüm boyunca sizi kendi dünyasına hapsedecek bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Game Of Thrones – IMDb 9,5

Başladığı 2011 yılından beri günümüze kadar halen devam eden olan taht oyunları dizisi yayınlanan her sezon dünyada bir numarayı olmayı başarabilen nadir savaş dizileri arasında yer almaktadır. 4 parçaya bölünmüş bir ülkenin yönetimi konusunda söz sahibi olmak isteyen ve bunun mücadelesini veren kadim halkların savaşlarını anlatan bu dizi izlenilmesi gereken baş yapıtlar arasında yerini çoktan aldı.

 

Rome – IMDb 8,9

Yayınlandığı dönemde birçok ödüle aday gösterilen dizi, M.Ö 49 yılını konu almaktadır. Roma İmparatoru Julius Caesar, Galya ve Mısır’a sefer düzenler. Düzenlediği seferleri konu alan dizi savaş dizileri arasında en çok tavsiye edilen yabanı savaş dizileri için ilk üçte yer almaktadır.

 

Vikings – IMDb 8,6

Yıllarca Amerikan sinema sektörünün düzenli olarak işlediği Yunan mitolojisinden bayılanlar için müthiş bir yapıt Kanadalı ve İrlandalı yapımcılardan geldi. İskandinav bölgesinin gerçek sahipleri olan ve mitolojisi ile farklı bir tarza sahip Vikinglerin hayat hikayesine yakından tanık olmalısınız.

 

Spartacus – IMDb 8,6

Tarihin ilk devrimci harekâtı olan Spartacus’un isyanını konu alan dizi görsel efektleri ve sahne geçişleri ile yayınlandığı ilk günden itibaren her daim sıkça konuşuldu. Roma’da köle olan Spartacus ve arkadaşları arena savaşçıları olarak hayatlarını sürdürürler. Bir gün başlattıkları küçük bir isyan ateşi kısa sürede koca ülkeyi sarmalayan büyük bir ateşe dönüşecektir.

 

Our War World – IMDb 8,4

Sinema ve dizi dünyasında bugüne kadar sayısız birinci ve ikinci dünya savaşı ile ilgili yapıt hazırlandı. Neredeyse hepsinin başarılı olduğu bir yapıt bütünlüğüne karşı aralarında bazıları vardır ki hissettirdiği farklı duygular ile var olur. Our War World dizisi de bunlardan biri. 1. Dünya savaşını askerlerin ağzından konu alan 3 bölümlük toplamda 3 saat süren mini savaş dizisi psikolojik unsurları ön plana çıkarması ile biliniyor.

 

The Pacific – IMDb 8,3

IMDB puanı oldukça yüksek olan bu dizi rakiplerine göre biraz düşük olsa da listemizde yerini aldı.  2. Dünya savaşında Amerikan donanmasının Japon askerlerine karşı yürüttüğü askeri operasyonları ve anıları ele alan 1 saat süreli bu mini dizi savaş dizileri sevenler için kaçınılmaz bir görsel ziyafette sunuyor.

 

 

“En İyi Savaş Dizileri” üzerine 2 yorum

  1. hale says:
  2. Başak says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir