Kapat

En İyi Yabancı Diziler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hem sevdiklerinizle beraber keyifli bir şekilde vakit geçirmek istiyor hem de yabancı dilinizi geliştirmek istiyorsanız en iyi yabancı diziler hakkında bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. İnternet üzerine bulunmakta olan birçok farklı isteği ziyaret ederek hala yayın hayatına devam eden veya final yapmış birçok yabancı diziye olur çok kolay bir şekilde ulaşma şansına sahipsiniz. 2018 yılında izlenmesi gereken yabancı diziler konusunda ufak bir tavsiye vermek istiyoruz. Vermiş olduğumuz bu tavsiyeler doğrultusunda daha önce hiç yaşamadığınız tecrübeler yaşayabilirsiniz.

Yabancı dizi önerileri 2018

1.Sherlock Holmes

Sherlock Holmes, uzun yıllardan beri polisiye ve gizem kategorisi altında yer almakta olan içeriklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Kurgusu en başarılı filmlerden olan Sherlock Holmes serisi dünya genelinde birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor ve 2018 yılı içerisinde de en çok izlenen dizilerden bir tanesi olmayı başarmış durumda.

Sherlock Holmes dizisi hakkında detaylı bilgi > Sherlock Holmes dizisi konusu ve oyuncuları

2.Westworld

westworld iyi yabancı diziler

Westworld, bilgisayar ile yakından alakalı olan birçok kişi tarafından bilinen GTA Vice City isimli oyunda yakından alakalı dizilerden bir tanesi. GTA içerisinde yer almakta olan kurguyu kısaca hatırlayacak olursanız etrafa korku saçan ve toplum kurallarına uymayan bir karakter olarak oyuna başlıyorduk. Dizi içerisinde yer almakta olan karakterler ve davranış biçimleri de GTA 3 Vice City oyunu ile oldukça yakınlık gösteriyor. Küçük yaştaki çocuklara tavsiye etmediğimiz dizi, en iyi yabancı diziler listesinde yer alan dizi arkadaşları ile beraber keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir.

[tw_posts layout=”1,2″ title=”En Çok Okunanlar” posts_per_page=”4″]

3.Orange Is The New Black

Hapishane yaşamı ile yakından ilişkisi olan kişilerin hayatını başarılı bir şekilde anlatan dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Fakat birçok kişi tarafından erkek koğuşu olarak tahmin edilmekte olan bu konu tamamen kadınların yaşamış olduğu problemleri anlatıyor.

4.13 Reason Why

13 reason why dizisi

2017 yılında piyasaya çıkmış olan 13 Reason Why dizisi 17 yaşındaki bir kızın yaşamışolduğu psikolojik bazı problemlerden dolayı intihar etmesini bir konu alır. 2017 yılında başlamış olsa da 2018 yabancı dizi önerilerinde yer edinmiştir. Dizi, Sahip olduğu konu itibariyle kısa süre içerisinde dünya genelinde ses getirmeyi başarır ve sadece 2017 yılında ilk bölümünü yayınlanmış olmasına rağmen kısa süre içerisinde en çok izlenen yabancı diziler ile beraber yarışmaya başlar. İnternetteki en büyük film ve dizi yayın organlarından bir tanesi olan Netflix üzerinde yayın hayatına devam eden 13 Reason Why dizisi yeni bölümleri ile yeniden izleyici karşısına çıkmak için yeni bölümlerini çekmeye başladı bile.

5.Black Mirror

Black Mirror özellikle alışılmışın dışında bir strateji izleyerek her bölümde tamamen farklı bir hikaye anlatıyor. Birbiriyle  akından ve uzaktan alakası olmayan çeşitli bölümler sayesinde herhangi bir bölümü izleseniz bile, bölüm içerisinde anlatılmak istenen tüm senaryoyu kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

6.Doctor Who

Doctor Who, bilim kurgu filmleri izlemeyi seven kişiler için vazgeçilmez içeriklerden bir tanesi olarak yayın hayatına uzun zamandan beri devam ediyor. Sahip olduğu bir telefon kulübesi sayesinde zamanda yolculuk yapma yeteneğine sahip olan Doctor Who aynı zamanda yanında bulundurmakta olduğu asistanı ile beraber birçok yeni macera içerisinde yer alıyor. Doctor Who diziside en iyi yabancı diziler arasında yer alıyor.

7.Dexter

Dexter, psikoloji ile alakalı olarak içerikleri izlemeyi seven kişiler için en uygun tercihlerden bir tanesi olacaktır. Seri bir katil olarak hayatına devam eden Dexter işlemiş olduğu cinayetlerin insanlık tarihi için kesinlikle faydalı olduğunu düşündüğün için bu durumu bir suç olarak değil de iyilik olarak düşünüyor.

Dexter dizisi hakkında detaylı bilgi > Dexter konusu ve oyuncuları 

8.Game of Thrones

2017 yılı içerisinde en çok izlenen dizi listesi yapıyorsak Game of Thrones’tan bahsetmemek olmaz. Taht savaşları olarak bilinmekte olan Game of Thrones dizisi sadece ülkemize değil aynı zamanda dünya genelinde göstermiş olduğu başarı sayesinde en çok izlenen dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Game Of Thrones dizisi hakkında detaylı bilgi > Game Of Thrones Konusu ve Oyuncuları

9.Narcos

8,9 IMDb puanına sahip olan Narcos dizisi Pablo Escobar’ın o yıllarda etkileyici suç dünyasını izleyicilere sunuyor. 1949 yılında dünyaya gelen Pablo Escobar 6 kardeşi bulunmaktaydı. Babası çiftçi annesi ise ilkokul öğretmeni olan Escobar’ın diğer kardeşlerinden ayrına en önemli özelliği zekası, çalışkanlığı ve hırsı idi.

Narcos dizisi hakkında detaylı bilgi > Narcos Konusu ve Oyuncuları

10.Breaking Bad

2008 yılında gösterime ve 2013 yılında son bölümü yayınlanmış olan Breaking Bad dizisi kısa zamanda İMDb listesinde üst sıralarda yer alıyor. 50 yaşını geçmiş kimya öğretmeni olan Walter White, bir gün tesadüf eseri komiser olan bacanağının yapmış olduğu operasyonda eski öğrencisinin met ürettiğini öğrenir. O günden sonra met üreterek çok para ve meşhur olma peşine düşer.

 

Eğer siz de 2017 senesi içerisinde dünyada en çok izlenen dizileri yakından takip etmek istiyorsanız bugünkü hazırlamış olduğumuz liste içerisinden kendinize en uygun olan dizileri seçerek internet üzerinden bölümlerini izleme hemen başlayabilirsiniz. Kısaca bahsetmiş olduğumuz dizi özetleri içerisinden konu olarak en çok ilginizi çekenleri izlemeye başlarsanız belki de tam anlamıyla bağımlısı olacağınız bir dizi keşfetmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir