Kapat

Freud Konusu ve Oyuncuları

Freud Dizisi
[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Freud dizisi, Netflix tarafından bizlerle buluşturulan ilk Avusturya yapımı orijinal seri olma özelliğini taşıyor. Ayrıca suç temalı dizinin isminden anlaşıldığı üzere Sigmund Freud gibi bir dahiyle doğrudan alakalı olduğunu söylemeden geçemeyiz. Ortalama 55 dakikalık 8 bölümlük bir sezonla müthiş bir giriş yaptı.

Olumlu ve olumsuz pek çok eleştiri alan yeni dizinin yönetmen koltuğunda Marvin Kren’in oturduğunu görüyoruz. Senaryoyu ise yine Marvin Kren ile beraber Benjamin Hessler ve Stefan Brunner kalem alıyor. Freud dizisi psikolojik anlamda ciddi bir birikimin ekranlara yansımış hali olarak düşünülebilir.

Freud Dizi Konusu

Öncelikle Freud dizisinin konusu ile ilgili detay vermeden önce Sigmund Freud kimdir noktasına değinmek istiyoruz. Sigmund Freud, psikanalitik kuramının babası olarak görülen Avusturyalı bir nörolog olarak 19.yüzyıla damga vurmuştur. Kişiliğin tam 5 farklı sınıfı olduğunu ortaya koyduğu teziyle global bir üne sahiptir.

Freud dizi konusu

Freud dizi olarak bu kuramın kurucusu olan Sigmund Freud’un hayatını baz alarak çekilmiştir. Dolayısıyla dizi bir dönem dizisi olarak tanımlanabilir. Çünkü 19.yüzyılda geçmektedir ve lokasyon Viyana’dır. Hikâye yaşanan ilginç çocuk kaçırılmaları ve cinayetlerle başlar. Bunun üzerine 1800’lü yıllarda genç bir isim olan Freud konunun üstüne gider. Destek almak için bir dedektifle beraber bir medyumla görüşmeye başlar.

Hipnoz üzerine güçlü çalışmalar yaparak bunları özel muayenehanesinde insanlara tedavi olarak sunan başarılı ismin hayatı o dönemlerde çok iyi değildir. Keza hipnoz dahil olmak üzere pek çok tedavi yönteminde herkes yanıldığını düşünür. Ancak zaman geçtikçe Freud bir ikona dönüşür.

Freud Oyuncuları

Freud oyuncu kadrosu içerisinde Robert Fistner öne çıkan isim olmayı başarıyor. Çünkü Sigmund Freud karakterine hayat veren oyuncu oluyor. Dizinin oyuncu açısından oldukça özen gösterilerek seçilmiş bir kadroya sahip olduğunu vurgulamak gerek. Georg Friedrich, Adam Vacula, Brigitte Kren, Ella Rumpf, Christopher F. Krutzler, Marisa Growaldt ve Nadiv Molcho herkesin performansını övdüğü isimler arasında bulunuyor.

Freud oyuncuları

Şimdiden ciddi bir izlenme oranına ulaştığı için Freud sezonları için gelecek vadeden bir ivmeden söz edebiliriz. Netflix’in yeni orijinal dizisinin tuttuğunu ilk sezon itibariyle söylemek yanlış olmayacaktır.

Freud Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir