Kapat

Game Of Thrones’ın Başı Fidyecilerle Dertte

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Aslında hackerların fidye istemeleri çok da sık görülen bir olay değil. Bu bakımdan hacker ve fidyeci kavramları da birbirine karışıyor. Artık bir fenomen haline gelmiş efsane dizi Game Of Thrones’un 7. sezonu devam ederken, dizinin bazı bölümlerini ele geçiren hackerlar yapımcı firma olan HBO’dan fidye istediler.

Geçtiğimiz hafta dizinin 8. sezonuna ait bilgilerin korsanlar tarafından çalındığı ve Reddit sitesine yüklendiği duyurulmuştu. Filmin yapımcı firması ise bunun bir bilgisayar korsanlığı olmadığını açıklamıştı. Ancak her ne olursa olsun bu sızdırılma dizinin hayranları tarafından hayal kırıklığı ile karşılanmıştı.

Çalınan verilerin boyutunun 1.5 terabayt olduğunu söyleyen korsanlar, bunun yanında çalınan verilerin sadece Game Of Thrones’a ait veriler olmadığını, HBO’ya ait diğer dizilerin bilgilerini, oyuncuların bilgilerini hatta ileriye dönük projelerin detaylarını da ele geçirdiklerini duyurdular.

Korsanların ele geçirdikleri bu verilerden sonra bir video yayınlayarak fidye taleplerini belirttiler. HBO’ya 3 gün süre veren korsanlar, 3 gün içinde bu fidyenin ödenmemesi durumunda çaldıkları 1.5 terabaytlık tüm veriyi internet ortamından paylaşacakları tehdidinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir