Kapat

Good Omens Konusu ve Oyuncuları

good omens
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Good Omens ile mini dizi severlerin büyük bir kısmını etkileyen yeni bir yapımla karşılaştık. Dizinin Amazon Prime üzerinden yayınlandığını ve 6 bölümlük bir fantastik komedi ürünü olduğunu belirtelim. Bölümlerinin 60 dakikalık süreçlerle sunulması bölüm sayısını açıklıyor. Terry Pratchett ve Neil Gaiman ikilisi tarafından yaratılmış olan dizinin topladığı puanlar gayet tatmin edici. Diziyi yaratan ikilinin senaryo için destek almadığını görüyoruz. Güçlü hikâyeyi kendileri oluşturmuş. Yönetmen koltuğu içinse Douglas Mackinnon uygun görülmüş.

Good Omens Konusu

Good Omens konu olarak kıyamet odaklı bir hikâyeyi eğlenceli hale getirmiş. İsmi size tanıdık geliyor olabilir. Çünkü 1990 yılında basılmış olan Good Omens romanının bir uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu romanın yazarları olan ikilinin Terry Pratchett ile Neil Gaiman olması dizinin gerçekçi anlatımını güçlendiriyor.

good omens dizi konusu

Dizide dünyanın kıyamete çok yakın olduğu bir dönem işleniyor. Ve fantastik boyutunda da dünyada iki farklı melek görüyoruz. Bunların birisi cenneti temsil ediyor. Diğeri ise cehennemi temsil ediyor. İnsanlar, dünyanın durumu ve kaos ortamında müthiş bir komedi tufanını bizlere sunabiliyorlar.

good omens konusu

Cenneti temsil eden melek Aziraphale iken, cehennemin dünyadaki elçisi olarak Crowley karşımıza çıkıyor. Oyuncu kadrosuyla hikâyenin birbiriyle net olarak uyuşuyor olması Good Omens sezonu için mükemmel başlangıcın en önemli kıstası olmuş.

Good Omens Oyuncuları

Good Omens dizi oyuncularında en merak edilen nokta tabi ki melekler oluyor. Aziraphale yani cennet meleğine can veren isim Michael Sheen oluyor. Cehennem meleği olan Crowley içinse David Tennant seçilmiş. Frances McDormand ise tanrı olarak karşımıza çıkıyor.

good omens oyuncuları

Dizinin olay örgüsü basit bir şemayla yürümüyor. Gayet derin bir hikâye anlatımı var. Dolayısıyla Daniel Mays, Sam Taylor Buck, Sian Brooke, Adrian Arjona, Jack Whitehall, Jon Hamm dikkat çeken isimler oluyor.

Good Omens Fragamanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir