Kapat

Kasaba Dizisi Sevenlere Hart of Dixie

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

The CW kanalında 2011 tarihinde başlayan Hart of Dixie dizisi kasaba dizisi sevenler için güzel bir dizi. 26 Eylül 2011 tarihinde ilk bölümü ile The CW ekranlarında yayınlanan dizi 4 sezon sürdü. Toplam 76 bölümü olan dizinin IMDB de 7.8 puana sahip.

İnternet üzerinden izleyebileceğiniz Hart Of Dixie’nin başrollerinde The Oc dizisinde Summer Roberts olarak karşımıza çıkan Rachel Bilson yer alıyor. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda Wilson Bethel, Cress Williams, Scott Porter ve Wilson Bethel yer alıyor.

Hart Of Dixie dizinin yönetmenlik koltuğunda David Paymer yer alırken yine The O.C dizisinin yapımcısı ve senaristi olan Josh Schwartz Hart of Dixie’nin idari yapımcılığını yapıyor. Bonanza Productions tarafından yapımcılığı yapılan dizide çalan country tarzda müzikler ve katılan müzik grupları dikkat çekiyor.

Dram ve romantik komedi türünde olan Hart of Dixie’nin konusuna gelince ise;

Zoe Hart, tıp fakültesinden mezun olduğu gün cerrah hayalleri kurmakta olan genç bir doktor adayıdır. Staj yaptığı hastanenin kendisine burs vermemesi ile bu hayalleri suya düşen Zoe Hart’ın mezuniyet gününde yaşlı bir doktor ziyaretçisi vardır. Doktor tarafından eline tutturulan kartvizit artık onun doktorluk için son çaresidir.

Doktorluk için ne şart altında olursa olsun doktorluk yapmak için sabırsızlanan Zoe Hart yaşlı doktor tarafından yapılan teklifi kabul ederek New York’dan ayrılarak Alabama’ya doktorluk hayallerini gerçekleştirmek için gider. Bluebell kasabasına gerçekleştirdiği bu yolculuk sonrasında Dr. Zoe Hart’ın hayatında büyük değişiklikler meydana gelecektir.

Hart of Dixie dizisinin 4. sezonunda yeni sezon için The CW kanalı onay vermedi. Ayrıca dizinin başrol oyuncusu olan Hart Of Dixie’nin dizinin final sezonundan sonra olmayacak olması da bu karar üzerinde etkili oldu.

Dizinin bölümlerinde bir çok konuk oyuncu dizide yer alarak farklı isimler konuk oldu. Rachel Bilson’un The O.C dizisinden rol arkadaşı olan Autumn Reeser’de Hart of Dixie’de 1 bölümlük konuk oyuncu oldu.

Eğer sizde küçük kasabada geçen samimi bir hikayesi olan dizilerden hoşlanıyorsanız izleyebileceğiniz güzel bir dizi. Hem 4 sezon olması hem de samimi hikayesi ile izlerken güzel zaman geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir