Kapat

Kod 8 Konusu ve Oyuncuları

kod 8 filmi
[Toplam:1    Ortalama:2/5]

Kod 8 filmi, orijinal ismiyle Code 8 olarak lanse edilmiş Kanada yapımı bir projedir. Filmin vizyona 2019 yılının son dönemlerinde girmiş olması yeni filmler arasında yer aldığını göstermektedir. Suç, aksiyon ve dram türleriyle bezenmiş olan hikayesi büyük bir kesimin ilgisini çekebilir. Ayrıca distopik bir anlatıma sahip olmasından dolayı ilgi çektiği aşikar. Senaryosunda Jeff Chan ve Chris Pare ikilisini görüyoruz. Ayrıca Jeff Chan yönetmen koltuğuna oturarak filmin bilim kurgu öğeleri açısından da gayet dikkat çekici bir yapıya bürünmesini sağlamış.

Kod 8 Filmi Konusu

Kod 8 filminde konsept olarak bilim kurgu temasının hakim olması senaryoyla alakalıdır. Hikaye gereği dünyada bazı değişimler olmaya başlamıştır. Yakın geleceği konu alan filmin en önemli noktası budur. Nüfusun yalnızca %4’ünün etkilendiği bir mutasyon gerçekleşmiştir. Bu mutasyon fiziksel olmamakla beraber zihinsel anlamda ciddi bir devinim yaratmıştır.

kod 8 konusu

Nüfusun %4’ü çok üst düzey yeteneklere sahip olduğunu zamanla fark etmeye başlar. Bu durumda geri kalan insanlardan bariz bir üstünlüğü olacağı için ciddi bir adaletsizlik doğacaktır. Yönetimler aldığı bir kararla bu özel güçlere sahip kişilere bunları kullanmama cezası verir. Kullanılması halinde de ağır yaptırımlar ve cezalar söz konusu olacaktır. Kimine göre dünyanın kurtarıcısı ya da dünyayı daha iyi bir hale bürüyecek olan bu özel güçlere sahip insanlar aniden ikinci sınıf insan muamelesi görmeye başlarlar.

Suça yönelim ise bu noktadan sonra başlar. Ana karakterlerimizden olan Connor Reed ise tek isteğini yerine getirmek için bu kaotik ortamda kendisine farklı bir yol seçer. Suçun ve illegal unsurların kol gezdiği bu dünyada annesinin tedavisi için gereken her şeyi bulmalıdır. Kod 8 işte bu noktada daha dramatik bir hal alarak akan sahnelerle bize farklı bir seyir zevki yaşatmaktadır.

Kod 8 Oyuncuları

Kod 8 oyuncu kadrosu ciddi isimlerden oluşuyor. Fazlasıyla beğendiğimiz aktörlerin ve aktrislerin varlığı ise filmin daha fazla izlenmesine yol açıyor. Özellikle Connor karakteriyle Robbie Amell ve annesi Mary karakteriyle Kari Matchett büyük bir performansa imza atıyor.

kod 8 oyuncuları

Ek olarak Penny Eizenga, Jai Jai Jones, Alex Mallari Jr, Lawrance Bayne, Shaun Benson ve Hızlı ve Öfkeli serisinin sevilen isimlerinden Sung Kang kadroda yer alıyor.

Kod 8 Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir