Kapat

Kuzuların Sessizliği Filmi Konusu ve Oyuncuları

kuzuların sessizliği filmi
[Toplam:3    Ortalama:5/5]

The Silence of the Lambs filminin hepimizin geçmişinde derin bir yer ettiğini söyleyebiliriz. Kuzuların Sessizliği filmi eşsiz bir yapım olarak 1991 yılında çekilmesine rağmen büyük bir yankı uyandırmıştı. Suç, gerilim ve dram türleriyle bir nesli etkisi altına alan Kuzuların Sessizliği filminin yönetmen koltuğunda Jonathan Demme oturuyor. Ted Tally ve Thomas Harris ikilisi tarafından yazılmış olan senaryonun aynı zamanda gerilim kadar korku öğelerini kapsadığını da söylemek mümkün.

Kuzuların Sessizliği Film Konusu Nedir?

Kuzuların Sessizliği filmiyle pek çok insanın sevdiği bir karakter olan Hannibal Lecter karakteri doğmuştur. Aynı zamanda diğer Hannibal filmlerini baz aldığımızda ilk olma özelliğini taşır. Hikâye ise Clarice Starling isimli yeni mezun bir FBI ajanının hayatına odaklanır. FBI’da göreve başlayan yeni ajan için ilk görev herkesin korkulu rüyası olmuş bir sapığı yakalamaktır.

kuzuların sessizliği filmi konusu

Elinde bir kadını rehin tutan ve daha önceden de yaptığı gibi pek çok işkenceyi yaparken zevk alan azılı bir suçlu hedeftedir. Kurbanlarını parçalara ayırması, derilerini yüzmesi, organlarını çıkarması bu tip bir sapık için gayet doğal eylemlerdir. Fakat Clarice Starling yeni olmasına rağmen ciddi bir başarıyla akademiden mezun olmuştur. Tek amacı ise bu katili kıskıvrak yakalamaktır.

kuzuların sessizliği oyuncuları

Ancak bunu tek başına yapamayacağını anlar ve Hannibal Lecter ile bağlantıya geçer. Karşılıklı olarak belirgin bir güvensizlik vardır. Ajanın beklentisi Hannibal’ın ona yardım etmesi yönündedir. İkisi de birbirine güvenmeden bunun pek mümkün olmayacağı aşikârdır. Sonuçta azılı katilin peşine düşülür ve Clarice için zorlu süreçler ardı sıra yaşanmaya başlar.

Kuzuların Sessizliği Oyuncuları

Kuzuların Sessizliği filminin iki kilit oyuncusunu Hannibal Lecter ve Clarice olarak tanımlayabiliriz. Clarice karakterine Jodie Foster, Dr. Hannibal Lecter karakterine ise Anthony Hopkins hayat veriyor. Sadece bu iki ismin bile filmi nirvanaya taşıyabileceği aşikâr. Ayrıca Lawrence A. Bonney, Lawrence T. Wrentz, Frankie Faison, Kasi Lemmons, Scott Glenn, Stuart Rudin, Don Brockett, Frank Seals Jr ve Jeffrie Lane ile harikalar yaratan bir kadro söz konusudur.

Kuzuların Sessizliği Fragmanı ve Yorumlar

Kuzuların Sessizliği fragmanı bile tüylerinizi diken diken edebilecek bir görsel niteliğe sahip. Ancak filmin kısa kesitlerle anlaşılabilecek bir yapısı yok. Tamamını izleyerek ve hatta tekrar izleyerek yeni detaylarla karşılaşabileceğiniz bir filmdir. Bu yüzden izlemeden önce yorumlarına bakmanız filmden alacağınız zevki yarı yarıya düşürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir