Kapat

La Casa de Papel 4. Sezonunda Neler Olacak?

la casa de papel 4. sezon
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

La Casa de Papel dizisinin ilk sezondan beri fırtınalar estirdiği doğru. Global olarak sükse yapmış bir dizi olması bir tarafa, Türkiye’de de çok büyük bir hayran kitlesine ulaştığı yadsınamaz. Netflix’in en popüler orijinal serilerinden birisi olarak gösteriliyor.

Alex Pina tarafından yaratılmış olan dizinin senaryosu için Alex Pina dahil Javier Gomez Santander, Esther Martinez Lobato, Pablo Roa ve Fernando Sancristoval gibi başarılı isimler bir arada çalışıyor. En iyi soygun dizisi olarak tarihe geçtiğinden emin olabilirsiniz. Şimdi ise La Casa de Papel 4.sezon 1.bölümü için heyecan dorukta. Netflix’te 3 Nisan 2020 itibariyle izleyebileceğiz.

La Casa de Papel 4. Sezon Konusu

La Casa de Papel 4.sezonu birçok bilinmezi beraberinde getiriyor. İlk iki sezonun kraliyet darphanesinde geçtiğini ve ekibin milyonlarca Euro ile buradan çıktığını biliyoruz. Hemen herkesin tahmin ettiği gibi üçüncü sezon bambaşka bir formatla başladı. Bu kez ekibin tamamı para içinde yüzerken hayatın tadını çıkarıyordu.

la casa de papel 4. sezon konusu

Ancak soygunda da olduğu gibi soygundan sonra da yapılacak en ufak bir hata herkesin sonunu getirebilirdi. Bu hatayı ise ekibin en küçüğü ve en aşığı yaptı. Rio, sevgilisi Tokyo yanından ayrıldıktan sonra onu uydu telefonundan arayarak bir kuralı çiğnedi. Oysa profesör özellikle telefon kullanılmayacağının altını çizmişti. Kısa sürede Rio’nun yeri tespit edildi ve polisler tarafından tutuklandı. Bir adadan dünyanın diğer bir ucuna transfer edilen Rio haftalarca işkence gördü.

Haberi alan Tokyo ise hemen profesöre ulaşarak Rio’yu kurtarmak için bir şeyler yapmaları gerektiğini söyledi. Profesör ise ekibi toplayarak yıllar önce Berlin ve yakın arkadaşı Palermo’nun planı olan İspanya Merkez Bankası altın rezervini çalma fikrini ortaya koydu. Bunun için önce Palermo’yu daha sonra ise dünyanın en iyi kaynakçılarından oluşan yeni ekibi ve bir iletişim teknisyenini ekibe dahil etti.

Plan çizildi ve ekip İspanya Merkez Bankası’nın içerisine girerek altınları eritmeye başladı bile. La Casa de Papel 3.sezon finali ise oldukça trajik bitti. Sevilen karakter Nairobi yaralandı ve oldukça kritik bir sürece girdi. Herkesin merak ettiği ilk soru ise Nairobi ölecek mi sorusuydu.

la casa de papel sezon 4

La Casa de Papel 4.sezon konusu tabi ki Nairobi ile başlayacak. Ekip bir şekilde onu hayatta tutmak için var gücüyle çabalayacak. Ancak diğer taraftan banka başkanının korumalarından birisi bağlandığı yerden kurtulmayı başarır. Tam bu esnada Nairobi ile uğraşan ekip ise bunu fark etmez. Başarılı bir güvenlik personeli olduğu için hemen profesör ile ekip arasında olan kamera bağlantısını devre dışı bırakır. Bizzat dışarıdaki polislerle bağlantı kurarak kurtulduğunu ve onları tek tek avlayacağını söyler.

Bir yandan Nairobi’ye üzülen ve onu tedavi etmeye çalışan ekip diğer yandan ise manyak gibi hırslanmış bir adam izleyeceğiz. Tüm bunların yanı sıra müfettiş yani Lisbon yakalanmıştır fakat profesör onu öldürdüklerini zannetmektedir. Psikolojik olarak uç noktalarda olan profesörün bu soygunu yönetebilmesi için elindeki tüm kozlar yavaş yavaş gitmektedir. La Casa de Papel 4.sezon bölümleri dizinin en can alıcı bölümleri olmaya şimdiden aday gibi görünüyor.

La Casa de Papel 4. Sezon Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir