Kapat

Lucy Konusu ve Oyuncuları

[Toplam:2    Ortalama:2/5]

Lucy filmini özellikle bilim kurgu severler favori listesine ekleyebilir. Konusu ve oyuncularıyla da dikkat çeken efsanevi yapım, Luc Besson tarafından yazılmış ve yönetilmiş son derece dikkat çekici bir sükse yakalamıştır. Fransa yapımı filmin global anlamda izleyici kitlesine sahip olması ve hali hazırda da Netflix’te izlenebilmesi bunu sağlamaya devam ediyor. Oyuncu kadrosunda yer alan başarılı isimler, senaryoda işlenen ilgi çekici konu ve filmin izleyiciye geçebilmesi müthiş bir keyif yaratıyor. Lucy filmi bilimkurgu ile beraber aksiyon ve macerayı beraberinde getiriyor.

Lucy Filmi Konusu

Lucy filmi temel anlamda beynimizin %100’ünü kullanmamız ile ilgili bir teoriyi işliyor. Filmde Lucy karakteri kendi halinde yaşayan özgür bir kadındır. Bir dönem sevgilisi olan bir torbacının ona zorla kuryelik yaptırmasıyla beraber tek başına yaşamaya devam etmiştir. Ancak onunla son görüşmelerinde zorla son bir teslimat daha yapması konusunda Lucy’i zorlar.

lucy filmi konusu

Bir şekilde çantayla plazaya giren Lucy ise kendisini uyuşturucu baronunun elinde bulur. Kısa sürelik bir baygınlığın ardından uyandığında ise karnında bir kesi vardır ve oldukça ağrılı bir süreç geçirir. Uyuşturucu kartelinin karnına yerleştirdiği poşetlerin içerisinde yüklü miktarda klinik deneyleri yapılmakta olan uyuşturucu konulmuştur. Görevi ise onu hedef noktasına götürmektir. Ancak bunu kabul etmeyen Lucy şiddete maruz kalır ve karnına aldığı darbeler burada bulunan poşetlerin yırtılmasına sebep olur.

İçten içe uyuşturucu madde kanına hızla karışıyordur. Bir süre sonra Lucy kendi benliğinde bir takım değişiklikler olmaya başladığını fark eder. İnsanların yapabildiğinden çok daha fazlasını yapabiliyordur. Ses, görme ve hissetme duyuları çok gelişmiş, hızlıca okuyup kavrayabiliyor ve hatta olaylara dışarıdan müdahale edebiliyor. Zaman geçtikçe daha fazla uyuşturucu kanına karışıyor ve beyninin daha fazlasını kullanmaya başlıyordur. Tüm bu evrelerde de insanoğlunun hiç tanışmadığı özelliklerle tanışıyor. Lucy sonunda beyninin %100’ünü kullanana kadar buna maruz kalır.

Lucy Oyuncuları

Lucy filmi oyuncuları için tam bir yıldızlar topluluğu diyebiliriz. İlk olarak efsanevi oyunculuğuyla bizlere müthiş bir keyif yaşatan Lucy karakterine göz atalım. Lucy karakterini Scarlett Johansson canlandırıyor.

lucy oyuncuları

Ayrıca filmde profesör Norman karakterine de usta aktör Morgan Freeman hayat veriyor. Baktığımız zaman Amr Waked, Pilou Asbeak, Julian Rhind-Tutt, Min-sik Choi, Jan Oliver Schroeder, Angeleigh Tipton gibi isimler göze çarpıyor.

Lucy Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir