Kapat

En İyi Marvel Dizileri

marvel dizileri
[Toplam:4    Ortalama:3/5]

Bu yazımızda en çok sevilen, en iyi Marvel dizilerini sizinle paylaştık. Marvel, ABD merkezli bir şirket olarak eğlence sektörünün liderleri arasında bulunuyor. Marvel Entertainment imzası taşıyan süper kahraman yapımları ise çok uzun süredir gündemde olmayı başarıyor. Çizgi romanlarla başlayan serüven sinema filmlerine ve ardından dizilere dönüştü. Şimdilerde de Marvel dizileri herkesin favorileri arasında yer alabiliyor. Çok büyük bir evren olduğundan dolayı içerik her zaman güncel bir biçimde bizlere sunulabiliyor.

Daredevil

Marvel The Daredevil

Daredevil en sevilen Marvel dizisi olarak tanımlanabilir. Hem global olarak aldığı puanlar hem de genel anlamda izleyiciyi kendisine çekebiliyor olması bunu sağlıyor. 2015 yılında başlayan seriyi 39 bölümden oluşan 3 sezonla izledik. Çocukken yaşadığı bir radyoaktif kaza sonucunda görme duyusunu kaybeden Matt’in diğer duyu organları ise insanüstü düzeyde gelişir. Avukat olan Matt gündüz farklı bir kimlikle, gece ise Daredevil olarak şehrin adaletini sağlamaya yemin etmiştir.

Luke Cage

Marvel dizisi Luke Cage

Luke Cage, 2016 yılı itibariyle başladı ve 2 sezon yayınlandı. Toplam 26 bölüm yayınlanan serinin Marvel evreni için önemi büyük. Hapishane yaşamı boyunca farklı birçok deneye maruz kalması Luke Cage için dayanılmaz acı eşiklerine aşina olmasını sağlar. Ancak bu deneylerin etkisiyle beraber yüksek ısılara ve darbelere dayanıklılığı inanılmaz boyutlarda artar. Tüm bunların farkında olsa bile Harlem’e yerleşerek sakin bir hayatın izini süren Luke için her şey daha yeni başlıyordur. Bela peşini asla bırakmaz ve Harlem sokaklarına inme vakti gelir.

The Punisher

the punisher dizi konusu

En sürpriz ve en büyük ilgi gören Marvel dizilerinden birisi ise The Punisher oldu. Toplam 26 bölümden oluşan 3 sezonluk The Punisher dizisi 2017 itibariyle yayınlanmaya başlandı. Frank başarılı bir asker iken oldukça acı bir olayla karşılaşmak zorunda kalır. Kimliği belirsiz bir grup insan ailesini katleder. Bu noktada Frank için tek görüş intikam üzerine yoğunlaşmıştır. The Punisher ismiyle bu olayın arkasında olduğunu düşündüğü herkesi öldürdükten sonra kimliğini gizleyerek sakin bir yaşama başlar. Fakat öldürdüğü onca insandan sonra kimliğini gizlemek yeterli olmayacaktır. Her şey kaldığı yerden devam edecek ve The Punisher kıyıma tekrar başlayacaktır.

Iron Fist

Iron Fist dizisini 2017 yılında izlemeye başladık ve 23 bölümlük 2 sezon olarak karşımıza çıktı. Danny Rand en büyük kozu olarak usta olduğu dövüş sanatlarını olabildiğince geliştirmiştir. Bunun ona kattığı yetenek ise Iron Fist yumruğudur. Farklı bir aile yapısı olması 15 yıldır ortalıkta olmamasını açıklayabiliyor. Gün gelip döndüğünde ise New York’ta aile şirketinin başkaları tarafından ele geçirildiğine şahit olacaktır. Eğer Iron Fist olarak kalmayı tercih ederse hayatı bu kaosla paralel gidecek. Ancak şirketi hakkı olduğu için geri almayı tercih etmesi de bir seçenektir.

The Defenders

The Defenders bir nevi Avengers benzeri bir oluşum olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü Marvel karakterleri arasında yer alan Jessica Jones, Daredevil, Iron Fist ve Luke Cage bir araya gelerek bir takım oluşturuyor. Amaçları ise New York’u kontrol altına alıp yok etmeyi planlayan el organizasyonudur. Farklı güçlere sahip olan süper kahramanların savunma aşamasında muazzam bir performans sergiledikleri aşikâr. 2017 yılında yayınlanan dizi bir mini seri olarak 8 bölümden oluştu.

Jessica Jones

Jessica Jones dizisinin 39 bölüm sürdüğünü ve 3 sezon olarak yayınlandığını hatırlatalım. Dizi 2015 yılında yayınlanmaya başlandı. Oldukça sürükleyici olan hikâyesi Galactus ile başlıyor. Aslında radyoaktif atık taşıyan bir askeri aracın yaptığı kaza sonucunda ailesini o an kaybeder. Kendisi ise komaya girer. Galactus tarafından başlatılan savaş kozmik ışınlarla beraber radyasyona adeta panzehir olur. İşte bu olay Jessica Jones’un güçleriyle beraber komadan uyanmasını sağlar. O noktadan sonra Jessica için her şeyin amacı kötülüğe karşı verilecek mücadeleden geçer.

Agents of SHIELD

Agents of S.H.I.E.L.D. olarak lanse edilen dizi pek çok Marvel hayranının yakından tanıdığı bir hikâyedir. Açılımı Strategic Homeland Intervention Enforcement and Logistics Division olarak tanımlanır. Pek çok Marvel filmi ve dizisi içerisinde de bu oluşumu duyarız. Türkçe karşılığı ise Stratejik Hükümet Müdahale Uygulama ve Lojistik Departmanı olarak özetlenebilir. 2013 yılında başlayan Marvel serisinin hikâyesi gizli bir örgüt olan SHIELD ajanlarının dünyayı kurtarmak için girdiği mücadeleleri kapsıyor. Şimdiye kadar 136 bölümden oluşan 6 sezonla bizlerin karşısına çıktı. 2020 itibariyle ise 7.sezon prömiyerini yapacak.

Agent Carter

Agent Carter serisi 2015 yılında yayınlanmaya başlandı. Yalnızca 2 sezon yayınlanan diziyi 18 bölüm boyunca izledik. Aslında bu seriyi özel kılan en büyük etken Captan America spin offu olmasıdır. Dolayısıyla hikâye Marvel evreniyle bağlantılı bir konuya değiniyor. Agent Carter büyük aşkı Steve’i kaybettikten sonra kısa süreli bir dağılma sürecine girer. Fakat kendisini toparlaması gerekir. Ajan Peggy Carter için artık gizli örgütlerle ortak bir paydada çalışmak kaçınılmaz olmuştur.

Inhumans

Inhumans dizisiyle 8 bölümlük bir mini seri izleme şansı yakaladık. 2017 yılında yayınlanan dizi sizi Marvel’in bilinmeyen noktalarına sürüklemeyi amaçlıyor. Çünkü sıkı bir Marvel hayranı olsanız bile pek adını duymadığınızı düşündüğümüz Medusa, Maximus, Gorgon ve Black Bolt gibi süper kahramanların hikâyelerini kapsıyor. Popülariteden ziyade daha öz kitleye hitap eden bir seri olarak sunuluyor.

Cloak & Dagger

Cloak & Dagger dizisini 2018 yılında başlayan bir seri olarak 2 sezon boyunca izleme şansı yakaladık. Marvel’in alternatif dizileri arasında 20 bölüm boyunca yayınlandı. Seriyi Marvel’in Freeform ile anlaşarak çekmiş olması ise izleyicilerini bir hayli şaşırtmıştı. İki farklı gencin yıllardır var olan fakat yeni fark ettikleri süper güçleri dizinin hikâyesinin başlamasına sebep oluyor. Fakat asıl macera bu iki birbirinden habersiz insanın birbirine aşık olmasıyla start alıyor.

Sizin de eklemek istediğiniz Marvel dizileri varsa, hemen alt kısımda bulunan yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir