Kapat

Mr.Robot Konusu ve Oyuncuları

mr robot konusu
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Son yıllarda dünya genelinde izlenen yabancı dizilerden biri olan Mr.Robot, bir Amerikan dizisi olarak Sam Esmail adlı yazar tarafından oluşturulmuştur. Bu psikolojik gerilim filmi, 24 Haziran 2015 günü yayın hayatına başlarken, Mr.Robot konusu ve oyuncuları ile birlikte dünyanın en çok ilgi çeken dizileri arasına girmeyi başarmıştır.

Mr.Robot Konusu

Dizinin ana konusu bilişim ile ilgili terimler ve siber saldırı olayları sayesinde ilgi çekici bir yere sahip olurken IMDb üzerinde 8.8 gibi ilgi çekici bir puana sahip olmayı da başarmıştır.

Dizinin konusu, başrolde yer alan Elliot adlı karakter üzerinden şekillenirken bu karakter çocukluk yıllarında aile içi şiddet görmüş ve asosyal bir karakteri temsil etmektedir. Ana karakter ile birlikte Mr.Robot konusu ve oyuncuları da merak edilirken bir siber güvenlik firmasında tam zamanlı olarak çalışan Elliot, istediği gibi bir hayata sahip olmadığı gibi şizofreni gibi psikolojik sorunlarla da mücadele etmektedir.

Özel hayatında ise psikolojik olarak ailesine ve sevdiklerine zarar veren insanlara internet üzerinden bilgisayar aracılığı zarar vermeye çalışmaktadır. İlerleyen süreçte şirketine gerçekleştirilen bir saldırının bir hacker grubu tarafından yapıldığını fark edince asıl amacın bu hacker ekibinin Elliot’u bünyesine katmak olduğu ortaya çıkar. Bu noktada ortaya çıkan Mr.Robot, diziye şekil verir.

Ekibin lideri olan Mr.Robot, Elliot’u kadroya katarak büyük şirketlere zarar vermeyi planlar ve Fsociety gurubu böylece kurulur. Elliot bir süre sonra bu grupta kardeşi ve babasına da rastlayacaktır. Hatta bir dönem iş ortaklığı yapmak isteyen Tyrell Wellick ortadan kaybolduğunda da büyük ir şaşkınlık yaşayacaktır.

Mr.Robot Oyuncuları

Alternatif senaryosu ile birlikte televizyon tarihinde dizi konusunda önemli bir iş oluşturan Mr.Robot, başrolünde Elliot Anderson rolü ile birlikte Rami Malek’in oynadığı bir dizidir. Diğer noktalarda Mr.Robot oyuncuları başkarakterlerden biri olarak Mr.Robot için Christian Slater ile şekillenmektedir. Ana oyuncu kadrosunda Angela Moss karakteri için Portia Doubleday, Darlene karakteri için Carly Chaikin ve Tyrell Wellick karakteri için Martin Wallström rol almaktadır. Bu oyuncular ile birlikte Mr.Robot oyuncuları belirlenirken dizi, 4.sezonu ile devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir