Kapat

Netflix’in Romantik Komedisi “Easy”

easy dizi konusu
[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

Easy dizi konusu göz önüne alındığında Netflix’in amacı yine komedi ve dram türlerini sevenleri bir araya toplamak. Özellikle oyuncu kadrosunun yoğunluğuyla dikkatlerine üzerine çeken yapımın son dönemlerde senaryoyla da konuşulduğunu hatırlatmak isteriz. Çünkü bireysel anlamda incelenebileceği gibi bir komedi antolojisi olarak adlandırılabiliyor. Bunun sebebi ise bir grup farklı insanın birbirlerinin hayatına dokundukları pek çok ortak alanla alakalı içerikler görüyoruz. Alışılmış Amerikan yapımı komedi dizileriyle kıyaslandığında daha derin ve akıcı bir senaryosu olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün.

Easy Dizisi Konusu

Joe Swanberg tarafından yaratılan dizinin senaryosunda ve yönetmen koltuğunda da kendisini görüyoruz. Dizinin farklı karakterlere yoğunlaşmış olan bölümleri ise başlı başına bir merak unsuru uyandırıyor. Modernize edilmiş hayatlarımızın aslında ne kadar uç noktalara ulaştığını izleme şansı yakalıyoruz. Elbette ki aşk, ilişki, cinsellik, teknoloji, felsefe, inançlar, diyalog ve daha birçok noktaya değinen salt bir senaryo oluşuyor.

easy dizisi

Hayatımızı yönlendiren tüm detaylara Easy dizisi ile dokunma şansına sahibiz. Zaten dizinin ana temasında da bu var. Chicago’da yaşayan ve aslında birbiriyle doğrudan bağlantısı olmayan birçok insanın ortak hikâyesiyle karşılaşıyoruz. Burada özel olarak üzerinde durulan ana karakterler ise diziye yön vermeyi başarıyor. İzleyici kitlesini diri tutan en büyük detay ise toplumun gidişatını kendi gözünüzle de görebilme olanağı sunmasıdır.

easy dizisi netflix

Karşı cinsle olan ilişkiler veya aile ilişkilerinde teknolojinin yarattığı tüm handikap ve avantajlar karşımıza çıkıyor. Yine teknoloji baz alındığında kültür açısından yaşanan yozlaşma, ilişkilere yansıması, insanların birbiriyle olan bağlantıları en saf gerçekliğiyle ele alınıyor. Ayrıca dizinin Amerika yapımı olmasından ötürü cinsellik ve cinsel eğilim noktalarında farklı bakış açılarına da saygı gösterdiğini söylemeden geçmemeliyiz. Bu bağlamda bazı izleyicileri rahatsız edebilecek bir takım hikâyeler söz konusu olabilir.

easy dizisi

Özgür bir hayatın içerisinde bile ne gibi limitlerle kısıtlandığımız ve aslında gayet doğal olan aktivitelerin insanlara nasıl dikte edildiğini buradan bile anlayabiliriz. Easy dizisinin konusu akıcılığı ile tatmin edici bir seyir zevki yaratıyor. Fakat dram ve komedinin birleşmesinden doğan bir sıkıcılık hakim olabilir. Bazı izleyicilerin senaryoda kopukluklar olduğunu iddia etmesinin temel sebebinin de bu olduğunu düşünüyoruz.

Easy Sezonları ve Fragmanları

1. Sezon

2. Sezon

3. Sezon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir