Kapat

Netflix’ten Bir Polonya Dizisi “1983”

1983
[Toplam:10    Ortalama:4.8/5]

Netflix Polonya’nın ilk yapımı 1983 dizisi konusu, oyuncuları ve diğer bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Bildiğiniz gibi Netflix platformu birçok ülkede aktif. Ülkemiz piyasasına girdiğinde de reklamlarında gerek Sadettin Teksoy’u gerek seyyar satıcı zombiler ile çalışan şirket aynı zamanda şu anda çekeceği ilk Türk dizisi olan Hakan: Muhafız 14 Aralıkta yayınlanacak. Son olarak bu dizi için Beren Saat ile anlaştıkları da haber ajanslarına yansıdı.

1983 dizi konusu

Evet yine giriş kısmına alakasız detaylar verirken asıl dizimizi unutuyorduk. Neyse, bu yazımızın konusu 1983 dizisi diyelim. Neden bu kadar uzattım ben de bilmiyorum ancak şunu demek istedim, nasıl Hakan: Muhafız bizim ilk Netflix yapımımız ise Netflix’in Polonya’nın ilk göz ağrısı da 1983 dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

Nedir Bu 1983 Dizisinin Konusu?

Evet arkadaşlar öncelikle 1983 dizisi benim karanlık dizi dediğim türde dizilerden. Ne demek bu derseniz, genellikle dizi hep karanlık ortamlarda ya da gece saatlerindeki çekimlerden oluşuyor. Bu diziler beni biraz daraltıyor. Nereden anladın daha yayınlanmadı dediğinizi duyar gibiyim, hemen alt bölüme fragmanını sizin için ekledim. Umarım bu kadar karanlık bir dizinin geleceği aydınlık olur diyerek devam edelim.

1983 polonya dizisi

Kardeşim ne biçim yazı yazmışsın ben 1983 dizi konusu diye geldim sen nelerden bahsediyorsun diyenler hemen sağ üst bölümdeki çarpı işaretine tıklayıp imdb’den bakabilir konusuna. Çünkü yazımızın devamında Baltık ülkesinde kadınların güzelliğine dahi değinmeyi düşünüyorum. Sonuç olarak kimse tez konusu araştırıp bu sayfaya gelmedi, güzel zaman geçirmek için ya da boş zamanını değerlendirmek için diziye başlayacaktı ve kendini bu sayfada buldu. Bu nedenle kimse bana özet geç ya da durumum yoktu okuyamadım demesin.

Şimdi 1983 dizisinde ismiyle aynı tarihte bir terör saldırısı oluyor. Bu saldırı sonucunda ise Sovyetler Birliği yıkılıyor. Peki dizi 1983 yılında mı geçiyor, hayır tam 20 sene sonra geçiyor yani 2003 yılında. Peki bu bir komedi dizisi mi değil tabii ki; gerilim, suç ve dram olarak karşımıza çıkıyor. Yıllardan 2003, bir tane kimsenin takmadığı polis müfettişi ve bir adet hukuk öğrencisi ülkeyi baskıcı bir rejime sürükleyecek gizli bir anlaşmanın varlığından haberdar olurlar ve olaylar gelişir.

1983 netflix dizisi

Polonya, 1983 yılından 2003 yılına kadar herkesin memnun olduğu ve baskıdan uzak şekilde yönetilmiştir. Fakat gizli anlaşmayla baskıcı rejime geçecek, bu durum da ülkenin ve hatta tüm Dünya’nın kaderi tamamen değişecektir. İktidar sahipleri bu anlaşmayı saklamaya çalışırken polis ve hukuk öğrencisi ikili keşfettiği anlaşmayla bu durumu önlemek istemektedir.

Yani bu ülkeden çekip gitmek diye sözlüklerde başlık açacağına bu ikili ellerinden geleni yapmaya hazırdır ve 1983 dizisi konusu da özetle bu durumdan ibaret diyebiliriz.

1983 Dizisi Oyuncuları Kimler?

Bir diğer alt başlığımız ise 1983 dizisi oyuncuları. En başta yerel bir yapım olduğunu belirtmiştik. Oynayan kişiler de Polonya’dan Robert Więckiewicz, Maciej Musiał ve Michalina Olszanska gibi kişiler olarak karşımıza çıkıyor. Açıkcası ben bu kişileri tanımıyorum ancak okurlarımızdan tanıyanlar vardır.

Fragman Ve Kapanış

1983 dizisi resmi tanıtım fragmanını da sizinle yazımızın sonunda paylaşalım. Bu yazımızda sizlere yeni Netflix yapımı olan 1983 dizisi konusu ve diğer birkaç detayı eğlenceli bir dille anlatmaya çalıştım. Umarım hoşunuza gitmiştir, dizi hakkındaki yorumlarınızı hemen alt bölümden tüm ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

“Netflix’ten Bir Polonya Dizisi “1983”” üzerine 15 yorum

 1. Meral says:
 2. Kaan says:
 3. Uğur says:
 4. Derya says:
 5. aysu says:
 6. sadettin says:
 7. taci says:
 8. gülşah says:
 9. Serra says:
 10. Gülşah says:
 11. Koksal says:
 12. Murat says:
 13. Ebru says:
 14. John says:
 15. Sinan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir