Kapat

Netflix’in Nightflyers’ı İle Uzayda Yolculuğa Hazırlanın

nightflyers dizisi
[Toplam:3    Ortalama:4.7/5]

Netflix’in iddialı yeni dizisi Nightflyers hakkındaki tüm detayları, oyuncuları ve konusunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Kısaca bir giriş yapalım ve ilk olarak değinmek istediğimiz detaylarla başlayalım.

nightflyers dizi konusu

Öncelikle Nightflyers dizisi Game Of Thrones’un yazarı George R.R Martin’in kısa romanından uyarlanmış olarak karşımıza çıkacak. Bence sadece bu isim bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Dizi öncelikle SyFy tarafından çekilecek olarak belirtilmişti, aynı zamanda bugüne kadar yaptıkları en pahalı dizi yatırımı olarak haberler gelmişti fakat sonradan Netflix de olaya dahil oldu. Bu da Türk bilim kurgu severler için bir avantaj diyebiliriz, en azından dublajlı izlemek isteyenler de olacaktır. Burada ise devreye Netflix giriyor.

Nightflyers Dizi Konusu Nedir?

Nightflyers dizisi ismini bir uzay gemisinden alıyor. Peki kim var bu uzay gemisinde derseniz, bir adet telepati uzmanı ve sekiz bilim adamı bulunuyor. Amaçları ise sonu yaklaşan Dünya’yı kurtarmak adına gizemli bir uzay gemisinin peşine düşmek. Çünkü kovaladıkları bu gemide Dünya’yı kurtarabilecek birşeyler olduğuna inanıyorlar.

nightflyers

George R.R Martin’in 1980 yılında yazdığı Nightflyers romanı 2093 yılında geçiyor. Dizinin de buna sadık kalacağını düşünüyoruz. Nightflyers dizi konusu kısaca uzayda uzaylıları kovalayıp Dünya’yı kurtarmaya çalışan fakat başları dertten kurtulmayan bilim insanlarını anlatıyor diyebiliriz.

Nightflyers Oyuncuları

Heyecanla beklediğimiz bilim kurgu dizisi Nightflyers oyuncularına baktığımızda karşımıza Eoin Macken, David Ajala ve Jodie Turner-Smith gibi isimler çıkıyor.

nightflyers oyuncuları

Nightflyers Fragmanları Ve Yorumlar

Nightflyers’ın temmuz sonunda Netflix tarafından paylaşılan Türkçe altyazılı fragmanını da sizler için yazımızın sonuna ekledik. Bu fragmanı 1. sezon tanıtımı olarak paylaşmışlar ancak bunun dışında iki tane daha çok kısa video yayınladılar.

Alttaki video ise toplamda 26 saniye sürüyor ancak içinde “Herkesi kurtarmak için, kimseye güvenme” şeklinde bir söz var. Bundan da anlıyoruz ki uzay gemimizdeki herkesin amacı aynı değil. Ajan tarzı kişi ya da kişiler karşımıza çıkabilir.

Nightflyers dizi konusu yazımızın sonuna geldik. Bu yazıda aynı zamanda oyuncuları ve tüm fragmanları da sizinle paylaştık. Aynı romandan uyarlanmış 1987 yılı yapımı bir film de mevcut. Ancak bu film çok beğenilmemiş. Netflix’in nasıl bir dokunuş yapacağını çok merak ediyorum. Nightflyers acaba her bölümünü heyecanla beklediğimiz bir bilim kurgu dizisi mi olacak yoksa tarihin tozlu raflarında kendine yer mi bulacak bilinmez ama şimdiden birçok kişinin ilk bölümünü izlemek istediği kesin.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, Nightflyers hakkındaki tüm düşüncelerinizi hemen alt bölümde bulunan yorum kısmından diğer ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

“Netflix’in Nightflyers’ı İle Uzayda Yolculuğa Hazırlanın” üzerine 6 yorum

  1. Behzat says:
  2. Aslan says:
  3. Tuğçe says:
  4. Tümer says:
    • Sadık says:
  5. Murat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir