Kapat

Prison Break Konusu ve Oyuncuları

Prison Break Konusu
[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

Prison Break, Türkçe olarak ise “Büyük Kaçış” isimli dizi Fox şirketi tarafından yayınlanmıştır. Prison Break Konusu olarak aksiyon dizisi olarak geçmektedir. Prison Break Oyuncuları arasında başrollerinde Dominic Purcell, Wntworth Miller, Amaury Nosalco, Wade Willams gibi isimler yer almaktadır. Dizi yaklaşık 42 ülkede yayınlanmıştır. Seyirciler tarafından büyük bir ün kazanan filmin konusunu merak ediyorsanız hemen geçelim.

Prison Break Konusu

Ağustos 2005’te yayınlanmaya başlayan ve Mayıs 2017’ye kadar toplamda 2’si özel bölüm olmak üzere 5 sezonda 90 bölümle izleyicilerinin karşısına çıkan prison break konusu ile en sevilen dizilerden biri olmuştur. Aksiyon türünde olan bu dizi işlemediği bir suç sonrasında haksız olarak idam cezası olan Lincoln Burrows adındaki kişinin kardeşi Michael Scofield tarafından kurtarılmasını konu edinmektedir. Yasal olarak kardeşini çıkarmanın mümkün olmadığını anlayan Scofield’in yaptığı kaçış planı doğrultusunda yapılan mücadeleleri anlayan dizi drama ve gerilim türündeki sahneleri ile de ilgi odağı olmuştur. Başrollerinde Dominic Purcell, Wentworth Miller, Sarah Wayne Callies, Amaury Nolasco ve Wade Williams gibi daha pek çok sayıda oyuncu bulunan prison break oyuncuları ile merakla izlenen bir dizidir.

IMDb’den 8,4 puan almıştır.

Prison Break Oyuncuları

Çok sayıda yan karakterin yanı sıra ana karakterlerinde de yine pek çok karakteri bulunduran prison break oyuncuları dizi ile birlikte ünleri artan kişiler olmuşlardır. Ana karakterler, yardımcı ana karakterler, ikincil karakterler, kaçış takımı üyeleri, kaçışı destekleyenler, komplocular, kaçak avcılar ve Fox River karakterleri olarak çok sayıda gruba karakterler ayrılabilir. En önemli prison break oyuncuları ve oynayan oyuncular şunlardır:

Wentworth Miller

Michael Scofield karakterini canlandıran oyuncu hapse haksız şekilde giren Lincoln Burrows’ın kardeşini oynamaktadır. Ağabeyini kurtarmak üzere hapse girmek için silahlı bir soygun yapan Scofield farklı bir kişiliğe ve üstün bir zekaya sahiptir.

Dominic Purcell

prison break oyuncuları Dominic Purcell

Lincoln Burrows karakterine hayat vermektedir. Terrence Steadman adındaki bir kişiyi öldürmekten suçlu bulunan ancak kurulan bir tuzak sonrasında idam cezası alarak hapishaneye düşen Burrows Amerikan başkanı tarafından hapse atılmasından dolayı hapisten yasal yollarla kurtulamamıştır. Kardeşi Scofield’in hapse girmesiyle birlikte kardeşinin planlarına uymaya başlar ve hapishaneden kaçmaya çalışır.

Sarah Wayne Callies

prison break oyuncuları Sarah Wayne Callies

Sara Tancredi karakterini canlandırmaktadır. Scofield’den hoşlanan bu karakter Fox River içinde bulunan doktorlardan biridir. Kaçış hikayesine katılan karakterlere yardım eder.

Amaury Nolasco

prison break oyuncuları Amaury Nolasco

Fernando Sucre rolüne hayat veren oyuncu Scofield’in hücre arkadaşı olarak oynamaktadır. Kaçak takımına katılan Nolasco soygun suçundan içeride bulunmakta ve çıkarak sevgilisiyle evlenme hayali kuran bir karakterdir.

“Prison Break Konusu ve Oyuncuları” üzerine 1 yorum

  1. Ceyda says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir