Kapat

Prometheus Konusu ve Oyuncuları

prometheus filmi
[Toplam:2    Ortalama:4/5]

Prometheus filmini genellikle bilimkurgu hayranları izler. Ancak filmin gizem ve macera açısından da azımsanmayacak bir hikâyeye ev sahipliği yaptığını söylemeden geçemeyiz. Bu bağlamda da Prometheus filmi özel bir yapıya bürünüyor. Damon Lindelof ve Jon Spaihts ikilisinin kaleminden çıkan senaryoyu yönetmen Ridley Scott çekiyor. 2012 yılında çekilen ve Türkiye’de de vizyona giren filmin gerçekten büyük bir kitleye hitap ettiğini söylemeden geçmek istemiyoruz.

prometheus filmi konusu

Prometheus Film Konusu Nedir?

Prometheus filminin konusu insanoğlunun geçmişine inmekten başka bir şey değil. Tabi ki insanlığın kökenine iniyorsanız uzayın en derin noktalarına kadar gitmeniz gerekecektir. Çünkü bilimsel olarak oluşumumuz ve evrimimiz uzak diyarlarda başladı. Farklı gezegenler ve insanoğlunun biyolojik yapısına dair en ufak bir kalıntı bulabilmek adına evrende uzun bir yolculuk başlar.

prometheus konusu

Ekibin tek amacı insanlığın köklerine dair bir iz bulabilmekti. Ancak beklenmedik şeylerle karşılaşılması bu durumu başlangıçtan ziyade sonu bulmak olarak değiştirdi. Prometheus ekibi bu dünya üzerinde buldukları antik ve mitolojik pek çok kaynakta gördükleri yıldız haritasını uzay mühendisliğiyle saptayarak yola çıkar. Buldukları ise ilk etapta bir buluşa benzer. Fakat çok dostane bir davete icabet etmediklerini anlamaları uzun sürmez.

prometheus

Ekibe saldıran ve yok etmeye meyilli bu oluşumdan kurtulmak ilk çare olabilir. Ancak onları harekete geçiren ekipten önce dünyaya saldırmaları durumunda ekibin kurtulmasının hiçbir anlamı kalmayacaktır. Amansız bir mücadele başlar ve insanlığın başladığı noktayı ararken insanlığın yok oluşuna dair bir bulguyla karşılaştıklarının farkına varırlar.

Prometheus Oyuncuları

prometheus oyuncuları

Prometheus oyuncu kadrosunda pek çok bilimkurgu hayranının yakından tanıyacağı isimler var. Charlize Theron, Idrıs Elba, Logan Marshall Green, Guy Pearce, Micheal Fassbender, Noomi Rapace, Sean Harris, Rafe Spall, C.C. Smiff, Vladimir Furdo Furdik, Kate Dickie, Benedict Wong, Emun Elliot ile harika bir oyuncu kadrosu oluşturulmuş.

Prometheus Fragmanları ve Yorumlar

Prometheus fragmanı daha çok bilimkurgu izleyicisine hitap etmektedir. Sırf bu yüzden salt bir bilimkurgu filmi olarak gözlemlenebilir. Ancak macera dozajı yüksek ve her zaman ön plana çıkabilecek bir gizem içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir