Kapat

Ragnarok Dizi Konusu ve Oyuncuları

ragnarok
[Toplam:4    Ortalama:3/5]

Ragnarok dizisini Netflix üzerinden çıktığı ilk gün itibariyle izleyerek büyülendik. Çünkü fantastik bir konuyu drama tadıyla bütünleştirerek bize yansıtması büyük ilgi topladı. Norveç yapımı bir dizi olarak Adam Price imzası taşıyor. Yaratıcısı olduğu dizilerle büyük sükse yapmış olan ismin yeni dizisiyle de bunu sürdürdüğü aşikâr. Christian Gamst Miller-Hams, Simen Alsvik, Emilie Lebech Kaae ve diziyi yaratan Adam Price isimlerini senaryo kısmında görebiliyoruz. Yönetmenliği ise Jannik Johansen ile Mogens Hagedorn üstlenerek müthiş bir iş çıkarmışlar. Ragnarok dizisi aldığı yüksek puanlarla kalitesini kanıtlamayı başarıyor.

Ragnarok Konusu

Ragnarok dizisinde çok geniş bir karakter zenginliği olduğunu söyleyebiliriz. Akıcı bir senaryoya sahip olması, geniş bir hikâye örgüsünü bize sunması ve 40-50 dakikalık bölümlerle izleyici boğmaması bunu güçlendiriyor. Dizinin ismi İskandinav mitolojisinden geliyor ve anlamı kıyamet.

ragnarok dizisi

Az çok izleyeceğimiz dizi hakkında fikir sahibi olmamıza sebep olan bu ayrıntıyı biraz daha açalım. Dizinin Edda kasabasında geçtiğini ve buranın İskandinavya’nın o müthiş coğrafyasını tam anlamıyla tasvir ettiğini düşünebilirsiniz. Fakat insanoğlunun zehri her yere bulaşmış durumda. Küresel ısınma ile eriyen buzullar İskandinav ülkeleri için oldukça büyük bir risk. Edda kasabasında buna ek olarak fabrika atıklarının zehirlediği sular bulunuyor.

ragnarok dizi konusu

Ancak otoriter yapı ve hiyerarşi gereği kasabanın en tanındık ve en saygın ailesinin fabrikası olduğu için hiçbir müdahalede bulunulmuyor. Tabi bu durum Edda kasabasına yeni yerleşen bir aile ile değişecek gibi duruyor. Aileyle beraber kasabaya gelen Magne kilit karakterlerden birisidir. Çünkü burada var olan sorunlar onu garip bir biçimde etkilemektedir. Bir nevi mutasyona benzeyen bu değişimler sonucunda oldukça güçlenen bir fiziğe sahip olmaya başlar. Ancak yalnız değildir. Ragnarok dizisini bir sonraki bölümde neler olacağına dair tahminlerle izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Ragnarok Oyuncuları

Ragnarok dizi oyuncuları pek çok dizide izlediğimiz tanıdık yüzlerden oluşuyor. Kısa sürede bu kadar büyük bir izleyici kitlesine ulaşmasında da bunun payı olduğunu düşünüyoruz. Magne karakterini David Stakston canlandırıyor. Dizide Turid karakteriyle Henriette Steenstrup, Ran karakteriyle Synnove Macody Lund, Laurits karakteriyle Jonas Strand Gravli’yi izliyoruz.

ragnarok oyuncuları

Yine Vidar karakteriyle harika bir performans sergileyen Gisli Örn Gardarsson hayat veriyor. Emma Bones, Theresa Frostad Eggesbo, Herman Tammeraas gibi isimlerle oyuncu kadrosu oldukça derinleşiyor.

Ragnarok Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir