Kapat

Tales of the City Netflix’te Yerini Aldı

tales of the city dizisi
[Toplam:2    Ortalama:4/5]

Tales of the City dizisinin Netflix tarafından yayınlanıyor olması ülkemizde de büyük bir izleyici kitlesine erişeceğini gösteriyor. Tümüyle dram ağırlıklı bir senaryoya sahip olan serinin Türkiye için Kent Masalları ismiyle lanse edildiğini ise hatırlatalım. Senaryo kısmında Andy Parker ismini gördüğümüz yapımın yönetmenliğini ise Stacie Passon, Alan Poul ve Silas Howard üçlüsü üstleniyor. Bir roman uyarlaması olan Tales of the City için beklentiyi karşılayan ilk bölüm ise 7 Haziran 2019 itibariyle yayılandı.

tales of the city konusu

Orijinal ismi de Tales of the City olan romanın yazarı Armistead Maupin. Eserin TV uyarlaması daha önceden yapılmıştı ve şimdi karşımıza çıkan reprodüksiyon ile tekrardan izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi amaçlıyor. Kitap serisine ve daha önceden çekilmiş yapıma baktığımız zaman LGBT odaklı bir yapım olduğunu söylemek mümkün. Hatta kült eserler arasına bu skalada girdiğini görebilirsiniz.

Tales of the City Konusu ve Oyuncuları

Ayrıca Tales of the City için en net betimlemenin en sade yapım olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Fazlasıyla saf bir anlatıma sahip olduğu için izleyiciyi boğmayan bir yapısı var. Mary Ann karakterinin gözünden izleyeceğimiz hikâyeyi tüm orta yaş grubundaki izleyici kitlesi beğenecektir. Çünkü bu yaş grubunda yaşanan psikolojik bunalımın ve kişisel buhranın net bir şekilde yansıtıldığını düşünüyoruz. Mary Ann karakterine daha önce Oscar adaylıklarıyla sükse yapan ve Ozark ile doruk noktaya ulaşan Laura Linney hayat veriyor.

tales of city dizisi oyuncuları

Mary Ann, kariyerinin yarattığı başarı sonrasında her insanın bir gün yapmak isteyeceği şeyi yapar. Geri adım atar ve Connecticut ile bağını kopararak rotasını San Francisco’ya çevirir. Tabi ki aradan geçen 20 yıl ve bu süre zarfında yüzüstü bıraktığı kızı Shawna ile eski eşi Brian için ayrı bir mücadeleye girmek zorundadır. Shawna karakterine Ellen Page hayat verirken, Brian olarak karşımıza çıkan oyuncu ise Paul Gross oluyor. Aradan geçen zaman zarfında hiçbir şey eskisi gibi kalmamıştır. Mary Ann için kızı ve eski kocası önem kazanmaya başlamış olsa da sorunlu ilişkilerini tekrardan iyi bir noktaya getirmek imkânsız görünür.

Sırf kariyeri uğruna geride bıraktığı ailesiyle tekrardan birlik olmak isteyen Mary’nin mücadele etmesi gereken tek sorun bu değildir. Aynı zamanda yaşın getirisiyle birlikte farklı psikolojik eğilimlerle boğuşur. Bu şartlar altında da sorunlar büyüyerek üzerine yıkılmaya devam eder. Tales of the City muhtemelen eskisi gibi kısa bir dizi olarak yayınlandıktan sonra devamı niteliğindeki diğer kitapların uyarlamalarıyla ekranlarda yer alacaktır.

Tales of the City Sezonları ve Fragmanlar

Şu an yeni bir dizi olan Tales of the City, Netflix’te bir hayli sevildi. Önümüzdeki dönemlerde yeni sezonlarla da karşımıza çıkabilir diye düşünüyoruz. Ancak şu an için tek sezonu yayınlanan “Kent Masalları” dizisi imdb üzerinde 10 üzerinden 7,6 puan almış.

1. Sezon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir