Kapat

Teen Wolf Dizi Oyuncuları ve Konusu: Kurt Dizisi

[Toplam:6    Ortalama:4.5/5]

MTV dizisi Teen Wolf konusu nedir? Teen Wolf oyuncuları kimlerdir ?  hakkında da biraz bilgi verelim.

2011 Amerikan yapımı gençlik dizisi MTV kanalında yayınlanmaya başlayan fantastik konulu dizi 82 bölüm 6 sezondan oluşmaktadır. 1985 yapımı kendisiyle aynı ismi taşıyan bir sinema filminden esinlenerek yayına başlamıştır. Genç kitlenin oldukça ilgisini çekmiştir, sıkı takipçiler de kazanmayı başarmıştır. 2017 yılında final yapmıştır.

Teen Wolf  Dizisinin Konusu Nedir ?

 Teen Wolf konusu bakımından bir lise talebesi olan Scott Mccall etrafında gerçekleşmektedir. Sıradan okul hayatı olan Scott Mccall, diğer günlerden değişik bir günde oldukça fazla bir değişime uğrayacaktır ve tüm hayatı değişecektir.

Scott Mccall, günlük hayatında yapmış olduğu gibi ormanda dolaşırken bir kurt adam tarafından ısırılır. Bu ısırmalmanın tesiri ile çeşitli süper güçlere sahip olmaktadır. Ancak süper güçlere sahip olması, ona yeni düşmanlar kazandıracaktır.Scott Mccall, kendisinin duymaması ve görmemesi şart olan her şeyi duyabilme ve görebilme özelliğine kavuşmuştur. Isırılmasının hemen peşinden vücudunda ve fiziksel özelliklerinde de değişmeler olmuştur. Eskisine mukayese et daha kuvvetli ve iri bir hale gelmiştir.Kurt adama dönüştüğünde gözünün rengi değişmektedir.Göz rengi Beta iken yeşil renkte Alfa iken kırmızı renkte olmaktadır. Scott üzerinde olan bu değişimleri sadece iki kişi bilmektedir (Tabi zamanla bilen sayısı artıyor 🙂 ) . Bilen kişilerden biri kurt adam olarak doğmuş olan Derek ve en iyi arkadaşı olan Stiles’dir. Bu sırrının kimsenin bilmemesi üzerine yazılan bu dizi, oldukça alaka görmektedir.

Teen Wolf Oyuncuları / Karakterleri

Teen Wolf’un başrol olarak sayabileceğimiz 2 karakterini sıraladım.Bu karakterler Scott Mccall ve Stiles Stilinski

Scott Mccall

1991 doğumlu olan Tyler Posey, Teen Wolf dizisinin başrolleri arasında yer almaktadır.Hatta direk başrol diyebiliriz.Dizi Scatt Mccall’ın etrafında dönmektedir. 17 yaşındayken bir kurt adam tarafından ısırılması ile başlayan bu dizinin genç başrol oyuncusu Tyler Posey, 7 bölüm Heights dizisi ve 86 bölüm de Doc dizinde oynamıştır. Teen Wolf dizisi ile yıldızı parlayan genç oyuncunun hayran kitlesi hızla artmıştır.

Stiles Stilinski

teen wolf oyuncuları Stiles Stilinski

teen wolf oyuncuları Stiles Stilinski

Dizi içerisinde, Scott Mccall’ın en yakın arkadaşlarından birisi olan Stiles Stilinski dizinin 2. en önemli karakterlerinden birisidir.Teen Wolf Oyuncular ıarasında oldukça ehemmiyetli yere sahip olan Dylan O’Brien, Stiles Stilinski karakterini canlandırmaktadır.Bu karakter normal bir yaşantıya sahip fakat olayları çözmesiyle zekasıyla ünlüdür. Spoiler : Onunda başına ilerlerde olaylar gelicek 🙂  Bir hayli filmde yer alan Dylan O’Brien, rol almış olduğu en ehemmiyetli filmler arasında Deepwater Horizon, High Road, The First Time ve The Intership gösterilmektedir. The Maze Runner dizisi ile bir hayli seyirci kendisini de anımsayacaktır.

Teen Wolf Dizi Bilgileri

Tür: Aksiyon, Komedi, Drama

Yapımcı : Jeff Davis

Oyuncular:  Tyler PoseyHolland RodenDylan O’Brien

Teen Wolf Kaç Bölüm : 100 Bölüm

Teen Wolf Kaç Sezon : 6 Sezon

Ortalama Bölüm Süresi: 41 Dakika

Yapım Yılı: 2011 – 2017

Teen Wolf IMDb Puanı : 7.7

 

 Genel Fragman

Yazar Yorumu

Aslında ben filmin konusunu birazcık Alacakaranlık efsanesi serisine benzetmedim değil. Tabi ki bu benzerlik eleştirisi ne kadar doğru bilemem. Film Scott McCall isimli bir kişi etrafında dönmektedir. Scott lisede lakros oynayan bir öğrencidir. Bir gece kurt adam tarafından ısırılması ile başlayan macerası hayatını büyük ölçüde değiştirmektedir. En iyi arkadaşı ve gizemli kurt adam tarafından kurt adam olduğunu öğrenen Scott, yeni keşfettiği özelliğinin tehlikeli olduğunun farkına varır ve özelliklerine hakim olmayı öğrenmelidir. Özellikle aşık olduğu kişiyi korumak, çevresindeki arkadaşlık ilişkilerini ve diğer ilişkilerini dengelemek zorundadır. İlk başta da belirttiğim gibi birazcık Alaca Karanlık Efsanesine benzeyen bir film fakat 1985 yapım bir filmden esinlenmiş olması Alaca Karanlığın kendisinden esinlenmiş olması ihtimalini arttırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir