Kapat

The Flash Konusu ve Oyuncuları

the flash konusu
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bilim kurgu dizilerinde olan The Flash konusu bu yazımızda anlatacağız. The Flash Oyuncuları ile birlikte kaliteli en çok izlenen bilim kurgu dizileri arasında yer alıyor.

The Flash Konusu

The Flash konusu şöyle başlıyor. Ana karakterini oluşturan Barry Allen bir adli tıp görevlisi olarak suçluların arkalarında bıraktıkları izleri toplarken bir laboratuvarda oluşan patlama sonrası ilginç bir olay yaşar.

Bir Şimşek çarpması sonucu aşırı derecede hızlı hücre yenilenmesine sahip olan Allen, çok hızlı bir şekilde iyileştiğini ve kalbinin çok daha hızlı attığını fark eder. Süpersonik bir hıza ulaşan Barry, bu gücünü insanları kurtarmak için kullanırken bir süper kahramana dönüşür. Asıl amacı ise yıllar öncesinde yaşadığı olayla ilgili annesinin katilini bulmak ve intikamını almaktır. Tüm dizi boyunca Flash karakterine birçok farklı evrenden gelen yardımcı karakterler ve süper güçler yardım ederken Barry Allen, dünyanın en hızlı süper kahramanlarından biri olmuştur

the flash oyuncuları

the flash oyuncuları

O artık bir hızcıdır ve şehirdeki suçlularla savaşmalıdır. Ancak savaşacakları sadece suçlular değil; onun gibi parçacık hızlandırıcı patlamasından etkilenen meta insanlardır da. Dizide başrol olan Barry aslında sakar, eğlenceli bir karakter olarak karşımıza çıkmakta. Barry; annesinin ölmesi ve babasının hapse girmesi ile ona bakan Joe West, Joe’nun kızı Iris ve Star Labs ekibi ile birlikte maceradan maceraya koşuyor.

The Flash Oyuncuları

The Flash dizisinin başrolünde Barry Allen yani The Flash karakterini canlandıran oyuncu Grant Gustin olarak belirlenmiştir. Başrol yanında diğer önemli The Flash oyuncuları arasında Allen’in kız arkadaşı rolünde Iris West karakteri için Candice Patton görev alırken Barry’nin en iyi arkadaşı Caitlin Snow/Killer Frost karakterinde Danielle Panabaker oynamaktadır. Bu karakterlerle birlikte Cisco Ramon/Vibe karakterini canlandıran Carlos Valdes, Harrison karakterini canlandıran Tom Cavanagh, Dedektif Joe West karakterini canlandıran Jesse L. Martin, Wally West/Kid Flash karakterini canlandıra Keiynan Lonsdale ve Julian Albert/Doctor Alchemy karakterini canlandıran Tom Felton ile şekillenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir