Kapat

The Outsider Konusu ve Oyuncuları

the outsider
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

The Outsider dizi isminin çok yakın tarihten aklınızda kaldığına emin olabilirsiniz. Çünkü 2018 yılında Stephen King tarafından çıkarılan romanın ta kendisiyle karşı karşıyasınız. Bir uyarlama dizisi olarak HBO tarafından bizlere sunuluyor. Gizem, suç ve dram türlerinin birbiriyle karıştığı bir senaryo yapısına sahip olduğunu söylemek gerek. Yaratıcısı olan Richard Price aynı zamanda senaryo kısmında da önemli bir rol üstleniyor. Kendisine Dennis Lehane ve Jessie Nickson Lopez eşlik ediyor. Yönetmenler arasında da Andrew Bernstein, J.D. Dillard ve Jason Baterman gibi isimlere rastlayabiliyoruz.

The Outsider Dizi Konusu

The Outsider dizisinin konusu doğrudan Stephen King imzası taşıyan romandan uyarlandığı için müthiş bir akıcılığa sahip. Tabi ki romanı okuyanlar her ayrıntıyı kapsamayan bir seriyle karşılaşabilirler. Genellikle roman ve dizi arasındaki en kırılgan çizgi bu oluyor.

Ancak olabildiğince derinlemesine bir hikaye anlatımının söz konusu olduğunu fark edebiliyoruz. Dizinin başlangıcı son derece ürpertici bir olaya dayanıyor. Parkta bulunan ceset 11 yaşındaki bir çocuğa aittir. Ayrıca yalnızca öldürülmüş olması değil katledilmiş ve işkence edilmiş olması olayların seyrini hızla değiştirir.

the outsider konusu

İlginç bir biçimde cesedin üzerinde Flint City’nin en üst düzey isimlerinden birisi olan Terry Maitland’ın parmak izleri vardır. Ancak Terry Maitland yalnızca iş dünyasında ve şehir çeperinde değil hayatıyla da herkesin saygınlığını kazanmıştır. İki kızına müthiş bir babalık yapan, eşini mutluluktan havaya uçurabilen, çocuklardan oluşan bir ligin koçluğunu yapan bir İngilizce öğretmenidir.

Bu durumda son şüphelilerden birisi gibi bir imaj çizse de parmak izlerinin ona ait olması onu olağan şüpheli noktasına sürükler. Dava boyunca suçsuzluğunu kanıtlamak için çabalasa da deliller çok nettir. Ancak verdiği bazı ifadeler dedektif Ralph Anderson’u farklı bir bakış açısına yönlendirir. İşte bu noktadan sonrası tamamıyla sürükleyici bir gizemden oluşuyor.

The Outsider Oyuncuları

The Outsider dizi kadrosunun en önemli iki odak noktasını dedektif ve Terry oluşturuyor. Terry karakterine başarılı oyuncu Jason Bateman can veriyor. Ayrıca dedektif Ralph Anderson karakterini beğenilen aktörlerden Ben Mendelsohn canlandırıyor.

the outsider oyuncuları

The Outsider dizisinin Bill Camp, Jeremy Bobb, Paddy Considine, Mare Winnigham, Yul Vazquez, Cynthia Erivo, Derek Cecil, Julianne Nicholson gibi müthiş bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Oyunculuk ve karakterlerin kişisel uyumu açısından gerçekten dikkat çeken bir yapım olarak değerlendirilebilir.

The Outsider Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir