Kapat

The Platform Filmi Konusu ve Oyuncuları

platform filmi
[Toplam:8    Ortalama:3.8/5]

The Platform filmi, orijinal ismiyle El Hoyo olarak İspanya’da çekildi. Netflix orijinal filmleri arasında yerini alan yapım korku ve gerilim atmosferine sahip. Ancak bilim kurgu öğeleriyle zenginleştirilmiş bir hikâyeye sahip olması bu kadar popüler olmasında önemli bir etken. Hem eleştirmenlerden tam not alması hem de ciddi bir kitle tarafından kısa sürede izlenmesi bunu gösteriyor. Galder Gaztelu Urrutia tarafından yaratılmış olan filmin senaryosu David Desola’ya dayanıyor. Senaristler arasında da yer alan başarılı isme Pedro Rivero eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda oturan isim ise filmin yaratıcısı olan Galder Gaztelu Urrutia oluyor.

The Platform Filmi Konusu

The Platform film konusu günümüz dünyasının farklı bir mizanseni olarak yorumlanıyor. Filmde bir hapishanenin metafor olarak kullanıldığını düşünenlerin sayısı çok fazla. Hapishanenin tasarımı ise bildiğimiz standartların çok ötesinde.

platform filmi konusu

Hapishane dikey olarak tasarlanmış ve tam ortasında bir platform bulunuyor. Asansör sistemine bağlı olan bu platformun amacı ise mahkumların yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak. Burada her gün bir kez olmak kaydıyla platform yukarıdan aşağıya doğru hareket etmektedir. Dolayısıyla en yukarıdaki mahkumlar hem bol miktarda yiyeceğe ulaşıyor hem de bunun için daha az mücadele ediyor. Fakat alt kattakiler için durum pek iç açıcı değil.

Hayat standartlarına benzetilen, gelir adaletsizliği ve piramit sistemiyle tasvir edilen bir film olduğu yönünde ciddi tanımlamalar var. The Platform filmi bu açıdan daha etkileyici olabilir.

The Platform Oyuncuları

The Platform oyuncuları için çok büyük isimlerden söz etmek mümkün değil. Fakat oyunculuk açısından gerçekten doğru seçimler yapıldığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

platform filmi oyuncuları

The Platform filminde izleyeceğimiz isimler arasında Ivan Massague, Antonia San Juan, Zorion Eguileor, Alexander Masangkay, Emilio Buale, Mario Pardo, Eric Goode, Algis Arlauskas isimleri öne çıkıyor.

The Platform Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir