Kapat

The Stranger Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The Stranger
[Toplam:2    Ortalama:5/5]

The Stranger dizisi 2020 yılının en iyi girişlerinden birisini yaptı. Konusuyla dikkat çeken Netflix’in yeni dizisi olarak 8 bölüm yayınlandı ve ciddi bir kitleye göz kırptı. Daniel O’Hara ve Hannah Quinn ikilisinin yönetmenliğini yaptığı dizide Daniel Brocklehurst, Mick Ford, Charlotte Coben ve Karla Crome gibi isimlerin senaryolarını görüyoruz. Gerilim ve gizem temalarını birbiriyle harmanlayan dizinin bölüm süreleri ise 40 dakika civarlarında seyrediyor.

The Stranger Konusu

The Stranger konu itibariyle bir romanın uyarlaması olduğu için büyük beklentiler uyandırdı. Harlan Coben tarafından yazılmış olan romanın Netflix uyarlamasında yazarın prodüktörlerden birisi olması ise gerçekçi bir yansıtma izleyeceğimizi gösteriyor.

The Stranger Konusu

Öncelikle dizinin farklı hikâyelerle harmanlanan karmaşık bir girişi olduğunu belirtelim. Böylece olay örgüsü daha da öne çıkarak aksiyonla dolu bir gerilim yaşatacağını hissettiriyor.

Hikâyelerin birisi Adam Price ile konuşan Corinne ile başlıyor. Corinne, Adam’a eşinin onu dümenden bir hamilelikle kandırdığını, çocuklarının başkasından olduğunu söyleyerek uzaklaşıyor. Bir diğer taraftan ikinci olay örgüsü ise Adam’ın oğlunu baz alıyor. Adam’ın büyük oğlu ormanda kamp yaptığı arkadaşlarıyla eğlenirken ürkütücü bir olaya şahit oluyor. Ormanda çıplak ve üzeri kanlı bir biçimde okul arkadaşları Dante’yi buluyorlar.

Son hikâyede ise Heidi Doyle’un önü kesilerek kızı üzerinden şantaj yapıldığını izliyoruz. Bu üç olayın birbiriyle bağlantısının olmaması büyük şaşkınlıklara yol açabiliyor. Aynı zamanda bölümler aktıkça aralarındaki güçlü bağları çözmeye başlıyoruz. İşte The Stranger dizisinin gizem ayağı tam olarak burada ortaya çıkıyor.

The Stranger Oyuncuları

The Stranger oyuncu kadrosu ise tatmin edici bir cast yapısına sahip. Adam Price karakterine Richard Armitage hayat veriyor. Özellikle Hannibal dizisinde büyük beğeni toplamıştı. Adam’ın büyük oğlunu Jacob Dudman, küçük oğlunu ise Misha Handley canlandırıyor.

the stranger oyuncuları

The Strangers dizisinin oyuncularına daha yakından baktığımızda da Brandon Fellows, Kadiff Kirwan, Siobhan Finneran, Ella-Rae Smith ve Hannah John-Karmen ile karşılaşıyoruz. Dolu bir senaryo ve olay örgüsünü iyi bir oyuncu kadrosuyla birleştirdiği için başarı yakalayan bir mini dizi olduğunu söylemek mümkün.

The Stranger Dizisi Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir