Kapat

The Witcher Konusu ve Oyuncuları

the witcher
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

The Witcher dizisi, Lauren Schmidt tarafından sunulan yeni dizi olarak Netflix’te yayınlanmaya başlandı. Konusu ve oyuncularında dikkat çekiyor. Yayınlanan ilk sezonuyla hem büyük beğeni topladı hem de yüksek puanlarla eleştirmenlerden tam not aldı. Dram, aksiyon ve macera türlerini kapsayan dizinin yönetmenliğini çok sayıda isim üstlendi.

En dikkat çeken yönetmenler arasında da Alik Sakharov, Alex Garcia Lopez, Edward Bazalgette, Marc Jobst ve Charlotte Brandstorm görev alıyor. Senaryoda dizinin yaratıcısı olan Lauren Schmidt isminin yanı sıra Andrzej Sapkowski ve Haily Hall oldukça büyük katkı sağlamış.

The Witcher Dizi Konusu

The Witcher dizi konusu okuyucuların daha önceden eriştiği Andrzej Sapkowski imzalı romandan uyarlandı. Ayrıca roman daha önceden aynı isimle oyun dünyasında da büyük bir sükse yaratmıştı. Şimdi Netflix devreye girdi ve bu eseri bize dizi olarak sunuyor.

the witcher dizi konusu

Dizinin ana temasına baktığımız zaman insanlar, elfler ve cüceler olarak ayrılan üç ayrı sınıf olduğunu görüyoruz. Dünyada hiçbir sorun yaşamadan hayatlarını sürdüren bu üç ırk için artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Öyle ki ırkların birbiriyle savaşacağı çok kanlı günler yakındadır. Bunu önlemek ya da olası kayıpları minimum seviyeye indirmek ise o kadar kolay olmayacaktır.

The Witcher ismiyle nam salmış olan Geralt of Rivia tüm zamanların en önemli suikastçıları arasında sayılmaktadır. Ancak kendisinin beklediği büyük bir gelişme var. Yeni doğacak olan bir çocuğun muazzam güçlere sahip olacağı ve olası bir ırklar arası savaş için müthiş bir dengeleyici unsura dönüşeceğini biliyordur. Yüzyıllardır süren sulh ortamının kaosa dönüşmesine çok az kalmıştır.

The Witcher Oyuncuları

The Witcher oyuncuları içerisinde Geralt of Rivia karakteriyle Henry Cavill diğerlerinden ayrı tutulabilir. Ki muazzam bir oyunculuk performansıyla izleyicileri kendisine hayran bırakıyor.

the witcher oyuncuları

Dizinin önemli oyuncuları arasında olan Ciri karakteriyle Freya Allan, Fringilla karakteriyle Mimi Ndiweni, Cahir karakteriyle Eamon Farren, Yennefer karakteriyle Anya Chalotra, Dara karakteriyle Wilson Radjou-Pujalte ve Tissaia karakteriyle Myanna Buring örnek gösterilebilir. Oyuncu kadrosunun zengin olması tabi ki karakteristik performansların daha da iyi bir noktaya gelmesini sağlıyor.

The Witcher Fragmanı ve Yorumlar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir