Kapat

Time After Time Oyuncuları ve Dizi Konusu

[Toplam:1    Ortalama:3/5]

Time After Time 

Time after time dizisi ABC kanalında 2016-2017 sezonun sonunda izleyiciye sunuldu. Zamanda yolculuk ile ilgili dizilerin hızla popülerleştiği son zamanlarda ABC de bu akıma yeni dizisiyle ayak uydurdu.  Drama, bilim kurgu kategorilerinde boy gössteren dizinin yönetmen koltuğunda (The Following (2013), Dexter (2006) ve Belali Oyun (2005) gibi dizilerde imzası olan Marcos Siega oturuyor. Dizi senaristi ise kariyerinde aktörlük, yazarlık ve yönetmenlik olan ( Çığlık 1-2, Fakülte, Korku Bayramı) yapıtlarıyla tanınan Kevin Williamson oldu. Başrol olarak da kadrosu adeta yıldızlar geçidi. Will Chase, Elliot Villar, Omar Maskati . Time after time konu açısından diğer zamanda yolculuk yapıtlarıyla benzeşiyor gibi dursa da dram ve aksiyonla kendini bu alanda sıradanlaşmaktan kurtarıyor. Birinci sezon itibariyle 12 sezon ile ekranlarımıza konuk olacak.

Time After Time Dizi Konusu

Zamanda yolculuk ile ilgili takıntılara sahip olan bir bilim kurgu yazarı sonunda hayal ettiği makineyi yapmayı başarır. En yakın arkadaşı doktor Jack’a yeni buluşunu gösterirken kapısına polisler dayanır. Bir kadının önce soyulup sonra bıçaklanması olayında baş şüphelinin yakın arkadaşı Jack olduğunu söylerler. Bunu duymasının hemen ardından zaman makinesine koşan Jack polislerden kurtulmak için makineyi çalıştırmaya karar verir. Bir anda zamanda yolculuk yapıp kendini gelecekte bulan Jack her şeyden kaçarıp yeni bir hayata başlamayı düşünür.

Griffin Monroe ise bu yaşananlardan tamamen kendini sorumlu hissedip zamanda yolculuk yaparak katil arkadaşo Jack’in peşine düşer ve makinesini kullanarak geleceğe gider. Zamanda yolculuk ile rüyalar kurarken bir anda hayatı baştan sonra değişen Griffin artık gelecek zaman içerisinde yeni arkadaşlar edinerek katil arkadaşı Jack’in peşine düşmüştür.

 

Time After Time Dizi Eleştirisi

Bu yıl yeterince zamanda yolculuğu konu edinen dizi izledik, çeşitli senaryolarla sıyrılmaya çalışan yapımlar olsa da artık sıradan bir senaryo olarak baymaya başladı. Fragman ve oyuncular için bile aslında diziye bir şans verilebilir. Konusu ise aslında polisiye, zamanda yolculuk tarzında bir yapıtın ortaya çıkmasına neden olmuş fakat dizinin uzun vaadede başarılı olacağını zannetmiyorum. Ama tabi ki her şeyi zaman ortaya koyacak.

 

Time After Time Dizi Oyuncuları

 

Oyuncu kadrosu olarak mükemmel bir iş başardılar. Freddie Stroma, Will Chase, Joshua Bowman, Genesis Rodriguez, Jordin Sparks, Nicole Ari Parker, Elliot Villar, Ben Levin.

 

Time After Time Dizi Fragmanı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir