Kapat

Truman Show Konusu ve Oyuncuları

truman show filmi
[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Truman Show filmini bilim kurgu, komedi ve drama türlerinin harmanlandığı bir yapım olarak izleyebiliyoruz. 1998 yapımı filmin yaratıcılık konusunda eşsiz bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok bilim kurgu yapımı için önayak olduğunu söyleyebiliriz. Eşsiz senaryosunu kaleme alan senarist Andrew Niccol. Aynı zamanda Peter Weir yönetmenliği üstlenerek harika bir iş ortaya koymuş.

Truman Show Film Konusu Nedir?

Truman Show konusu açısından bakıldığında diğer tüm örneklerden farklı olduğunu gösteriyor. Truman isimli karakterin hayatı adeta cennetten bir kesit gibidir. Kendisi gibi bazı insanlarla beraber bir adada yaşamını sürdüren Truman’ın neredeyse hiçbir derdi yoktur. Fakat içerisinde bulunduğu bu hayatı gerçek zannederek uzunca bir süre bunun tadını çıkaracaktır.

truman show filmi konusu

Televizyon sektörüne ve televizyondan insanlara gösterilen sahte cennetlere büyük bir misilleme olan filmin konusu teorik olarak budur. Truman bir adaya yerleştirilmiş ve seyirciler tarafından izlenmektedir. Kesinlikle bunun sahte bir yaşam olduğunun farkına varmaz. Her şey o kadar güzel ilerlerken bir gün aniden babasını görür. Tek sorun ise babası daha önceden ölmüştür.

truman show jim carrey

Herkesin aklına kazınan sahnelerden birisi olarak buzdan merdivenleri tırmanışı ve büyük bir ışığın yıldız ismiyle gökten düşmesi insanların kafalarında soru işaretlerini canlandırmaya başlamıştır. Gerçekle gerçek olmayan arasındaki ince çizgiyi Truman Show hepimizin yüzüne bir tokat gibi çarpmayı başarıyor.

Truman Show Oyuncuları

truman show oyuncuları

Truman Show denildiğinde herkesin aklına müthiş performansıyla Jim Carrey geliyor. Bu tabi ki onun için en özel işlerden birisidir. Fakat onun kadar değerli olan Noah Emmerich, Laura Linney, Natascha McElhone, Brian Delate, Holland Taylor, Peter Krause, Blair Slater, Ted Raymond ve Judy Clayton gibi isimlere rastlanabiliyor.

Truman Show Fragman ve Yorumlar

Truman Show fragmanını izleyerek filmi izlemeye karar verebilirsiniz. Gerçekten filmi izlemek için gereken tüm isteği uyandırıyor. Yorumlarda da bilim kurgu ve komedi severleri kendisine çeken bir yapım olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir