Kapat

Unorthodox Konusu ve Oyuncuları

Unorthodox
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Unorthodox dizisi mini konsepte sahip yeni Netflix yapımları arasındadır. İlk sezonuyla 2020 yılında izleyicisiyle buluştu. İlk başlarda 4 bölümlük mini sezonunu gerçek dışı bir konuymuş gibi algılasak bile tüm hikayenin gerçek bir dünyayı yansıttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Dizinin yönetmenliğini üstlenen Maria Schrader mükemmel kesitleri bize yansıtmayı başarıyor. Ayrıca senarist ekibin içerisinde de Deborah Feldman, Daniel Hendler, Anna Winger ve Alexa Karolinski gibi isimlerin olması gözden kaçmıyor. Dizi salt bir drama olarak ekranlara yansıyor.

Unorthodox Dizi Konusu

Unorthodox dizi konusu bir hikayeye dayanıyor. Senarist ekibin içerisinde yer alan Deborah Feldman tarafından kaleme alınmış ve çok satanlar arasında görebileceğimiz eser diziye çevriliyor. Dizinin tüm işleyişi Brooklyn’de aktif olan Satmar cemaatini ve özellikle bu cemaate dahil olan bir kızın hayatı üzerine odaklanıyor.

Unorthodox konusu

Tüm hikaye boyunca Satmar cemaati hakkında bazı detaylar dikkat çekiyor. Avrupa’dan daha doğrusu Macaristan tarafından göçmüş kesimler tarafından kurulan cemaat içe dönük bir yapıya sahiptir. Yahudi kıyımlarından kaçabilmiş olan insanlar tarafından kurulduğu için bazı unsurlara fazlasıyla önem verirler. Öğretilerinde ve ritüellerinde de bunu merkez noktasına çekerler. Ana karakter Esty ise henüz 19 yaşındadır ve gençliğinin en uçarı döneminde bu katı kurallarla boğuşmak zorundadır.

Bundan kurtulma amacıyla evlenmeye karar veren ve görücü usulü olarak evliliğe mantık açısından olumlu bakmasa da kabul eden bir kızın hayatını izleyeceğiz. Tabi ki burada Unorthodox dizisinin dramatik yönü evlilik sonrasında daha da ağır bir noktaya evriliyor. Özellikle eşiyle yaşadığı hayat ve bu hayatın eski hayatını aratacak nitelikte olması arap saçına dönen bir yaşama ayna tutuyor.

Unorthodox Oyuncuları

Unorthodox dizisinde rol alan oyuncuların performansları beklentileri karşılar nitelikte. Esty lakabıyla ana karakterimiz olan Esther için Shira Haas tercih edilmiş. Müthiş bir performansla dizinin anlattığı hikayeyi izleyiciye geçirmeyi başarıyor.

Unorthodox oyuncuları

Amit Rahav, Alex Reid, Jeff Wilbusch, Delia Mayer, David Mandelbaum, Dina Doron, Ronit Asheri ve Eli Rosen ile güçlü bir cast yapısına sahip. Unorthodox dizisi bir mini seri olmasına rağmen yalnızca dört bölümde bile izleyicisini büyüleyecek bir hikayenin fitilini ateşlemeyi başardı.

Unorthodox Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir