Kapat

V Wars Konusu ve Oyuncuları

V Wars dizisi
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

V Wars dizisinin Kanada menşei bir yapım olarak konusuyla gayet geniş bir kitleyi kucaklayacağını söyleyebiliriz. Dizide korku, bilim kurgu ve dram türleri hakim. Hem korkuyu hem de bilim kurguyu bir arada görmeyelim uzun zaman olmuştu. Çok geniş bir senarist ekibe sahip olan dizide öne çıkan kalemler Sam Beck, Charlie Cleven, Glenn Davis, William Laurin ve Jonathan Maberry olarak sıralanabilir.

Yönetmenleri arasında da Brad Turner, T.J. Scott ve Ian SomerHalder gibi önemli isimler var. Bir uyarlama dizi olarak ilk sezonuyla büyük bir sükse yarattı.

V Wars Dizi Konusu

V Wars dizi konusunu ayrıntılarıyla incelediğimizde çok büyük bir incelikle dokunan hikâyesini görme fırsatı yakaladık. Öncelikle dizinin Jonathan Maberry tarafından kaleme alınmış olan V-Wars serisi baz alınarak üretildiğini vurgulayalım. Uyarlama diziler arasında tür olarak oldukça dikkat çekici bir yapıya sahip.

V Wars dizi konusu

Çünkü global bir salgın olan Corona ile boğuşan insanlık V Wars dizisinde de buna benzer bir hikâyeyle karşı karşıya kalacak. Dizinin ana karakteri Dr. Luther Swann araştırmalarını sürdürmek ve tamamlamak için Antarktika’ya gider. Bu kez yanında yakın arkadaşı olan Michael Fayne ile beraber yola çıkar. Araştırma sonrasında geri döndüklerinde ise farkında olmadan bir misafirle beraber gelirler.

Antarktika’da geçmiş uygarlıklardan beri aktif olmayan bir virüs bilim insanlarına bulaşmış ve izole olmayan bölgelere gelmiştir. Bu virüsün yarattığı etki ise insanları bir anlamda mutasyona uğratarak vampire dönüştürmektir. Ancak iki yakın arkadaşın da bu virüsten etkilenmesi farklı oluyor. Michael Fayne vampirlerin lideri olarak, Dr. Luther Swann ise onun karşısında duran karakter olarak etkileniyor. Konunun derinliği ve ince ayrıntılarla beraber V Wars şu sıralar izlenebilecek en iyi dizilerden birisidir.

V Wars Oyuncuları

V Wars oyuncu kadrosunun görsel efektler kadar önemli olduğu aşikâr. Bu yüzden pek çok isimle birlikte çalışılmış. Tabi ki diziye yön verecek iki ana karakter olan Luther ve Michael daha da ön plana çıkıyor. Dr. Luther Swann karakterine hayat veren isim dizinin yönetmenleri arasında da bulunan Ian Somerhalder oluyor. Michael Fayne karakteri ise Adrian Holmes tarafından canlandırılıyor.

V Wars Oyuncuları

Oyuncu kadrosunda Kyle Breitkopf, Jacky Lai, Peter Outerbridge, Kimberly Sue Murray, Sydney Meyer ve Jonathan Higgins gibi isimlerin yer aldığının altını çizelim. V Wars dizisi virüs önlemleriyle alınan karantina kararında izlenebilecek en iyi seçeneklerden birisi.

V Wars Fragmanı ve Yorumlar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir