Kapat

Vampir Severler İçin: The Vampire Diaries

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir zamanların en çok konuşulanları hakkında bir çok roman, dizi ve film yapılan konusunu vampirler. Alacakaranlık serisinden sonra vampirler arasında dünya genelinde büyük bir merak oldu. Vampir akımı öyle oldu ki aldı başını gitti. Bir çok vampir romanı ve dizisi piyasaya sürüldü. İşte o yapımlardan birisi olan The Vampire Diaries’i inceleyeceğiz.

Her ne kadar geçtiğimiz aylarda ekranlara veda etse de The Vampire Diaries ekranlarda olduğu yıllar boyunca bir çok kişi tarafından izlenildi. Dizi 8. sezon boyunca ekranlarda yer aldı. 170 bölüm ekranlarda yer alan dizi bir çok ülkede büyük hayran kitlelerine sahip oldu.

The Vampire Diaries dizisinin oyuncu kadrosunda Ian Somerhalder, Paul Wesley, Nina Dobrev, Katerine Graham, Candice Accola, Matt Davis ve bir çok başarılı oyuncu yer alıyor.
The CW kanalında yayınlanan dizi Vampir Günlükleri, The Vampire Diaries kitap serisinden diziye çevirildi. Kitapların yazarı L. J. Smith’dir. Dizinin yapımcılığını ise Julie Plec ve Kevin Williamson yapmıştır.

Ekranlara geldiği ilk günden beri büyük bir fenomen haline gelen dizi son sezonlarında dizinin ana karakterlerinden Elena, Katherine ve daha 2 karakter daha canlandıran Nina Dobrev’in diziden çıkmasının ardından reytinglerinde düşmeler olan dizi 8. sezonda ekranlara veda etti. Nina Dobrev dizisinin son 2. sezonunda yer almasa da The Vampire Diaries dizisinin final bölümünde yer aldı.

The Vampire Diaries ( Vampir Günlükleri) dizisi diğer bir çok vampir dizisi gibi sadece vampirleri değil kurt adamlar ve bir çok doğa üstü olayı ve kişileri senaryosunda barındırıyordu. The Vampire Diaries dizisinden çıkan karakterlerle yine aynı kanalda başka bir dizi yapıldı. The Originals dizisi The Vampire Diairies dizisinin spin-off’udur. Eğer The Vampire Diaries dizisini izleyecekseniz kesinlikle The Originals dizisinede göz atmayı unutmayın.

The Vampire Diaries dizisinin ana konusu ise  Salvatore kardeşlerin görsel ikiz olan Katherine Pierce’e aşık olması ve sonrasında yine görsel ikiz olan Elena’ya olan aşkları etrafında gelişen olaylar ve sonrasında iki kardeş arasında gidip gelen Elena’nın etrafında dönüyor.
The Vampire Diaries ekrana geldiği sezonlar bir çok ödüle layık görüldü. Dizinin çiftleri ve oyuncuları en iyi çift ve oyuncu ödüllerine bir çok kez layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir