Kapat

Vikings Konusu Nedir?

Anasayfa
Yabancı Dizi Konuları Vikings Konusu Nedir?
[Toplam:1    Ortalama:3/5]

IMBb: 8,6

Bu yazımda Savaş dizilerinde olan Vikings konusu hakkında bilgi vereceğim. Viking, eski zamanların ele alındığı ve tüm zamanların en sevilen dizileri arasında yer almakta. Dizide İskandinav ülkelerinde yaşamış olan Vikings ırkının ve özellikle başrolümüz olan Ragnar Lodbrok’un yaşadıkları anlatılmakta.

Dizi Ragnar’ın hizmet ettikleri efendilerinden ayrılıp batıya yelken açmak istemesi ile başlıyor. O zamanlarda Batı’nın zenginlikleri kulaktan kulağa anlatılan bir efsane ve Ragnar eğer Batı’nın zenginliklerine ulaşabilirlerse, artık sefil hayatlarından kurtulabileceklerini düşünmektedir. Bu fikir ise rüyalarında Odin isimli tanrıyı görmesi ile ortaya çıkıyor. Ragnar’a göre savaş tanrısı Odin onu seçiyor ve istediğini yaptığı sürece başı yere gelmeyecektir.

Ragnar, efendisinden gizli işler çevirmeye başlar, efendisi bu işlerden haberi olmasına rağmen hiç sesini çıkartmaz. Çünkü ona göre Ragnar gittiği yerden asla geri döenemeyecektir. Dizi ne kadar sadece savaş üzerine kurulu gibi gözükse de, aslında Ragnar’ın ailesi ve kardeşi ile olan ilişkileri uzun uzadıya işleniyor. Ayrıca o zamanın inanış biçimleri de dizide özellikle işlenen konulardan birisi. Tüm bu özelliklerin bir arada bulunmasından dolayı savaş ve aksiyon kategorisinde izlenebilecek en iyi diziler arasında yer almakta Vikings.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir