Kapat

Vikings Dizi Konusu ve Oyuncuları

vikings (vikingler)
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Vikings dizisinin Türkiye için Vikingler olarak lanse edilip yayınlandığını görebilirsiniz. Özellikle dönem draması sevenlerin, tarih ve savaş içerikli yapımları merak edenlerin kaçırmaması gereken bir başyapıt. İsminden de anlaşılacağı üzere efsane ırklardan birisi olan Vikingleri konu olarak işliyor. Amerika, İrlanda ve İngiltere ortak yapımı bir proje olması ise ırkçı bir seri olmak yerine tarihi net bir biçimde sunacağını kanıtlıyor. Ayrıca dizinin tür olarak macerayı kapsadığını belirterek devam edelim.

vikings dizi konusu

Vikings dizisini yaratan isim olan Michael Hirst daha önceden de The Tudors ile takdir toplamıştı. Senaryosunda yine kendisini görüyorken yönetmen koltuğunda Ciaran Donnelly ile Johan Renck oturuyor. İskandinavya gibi geniş bir coğrafyada geçen dizinin baz aldığı tarih ise 8.yüzyıl.

Konsept olarak savaş odaklı bir yapım gibi görünse bile Vikinglerin yaşam alanlarını, ticaret anlayışlarını, savaş stratejilerini, yaşamlarını ve göçlerini tümüyle irdeliyor. Böylece tarihsel anlamda dolu bir diziye dönüşüyor. Türk sinemasında da yer bulmuş olan Vikinglerin genellikle gemilerde olduğunu hepimiz hatırlarız. Bu bağlamda tarihi bir bilgi olarak en önemli kozlarının korsan olmaları olduğunu da vurgulayalım. Hatta birçok ülke için Vikingler bir barbar olarak tanımlanabilir. Yinede kahraman bir ırk gözüyle görenlerin sayısı daha da fazladır.

vikings oyuncuları

Bu kez Vikingler dizisine konu olan Ragnar Lodbrok’un hayat hikâyesini izleyeceğiz. Vikingler arasında son derece popüler bir kahraman olan Lodbrok’un Fransa ve İngiltere üzerinde bariz bir etkisi olmuştur. Yaptığı çıkarmalar, yönettiği ordu, savaş stratejilerini doğru analiz ederek iyi bir sonuç alması bunu mümkün kılmaktadır. Haliyle halkı için bir kahramana dönüşen Ragnar Lodbrok için başından sonuna bir hikâye görmekteyiz. Hayatına dair tüm detayları görmek dışında edindiği konumu nasıl aldığını da gözler önüne seriyor. Viking gemileri dönemin en iyi gemileri iken bu konuda usta olan Floki ile yeni bir gemi tasarlamaya başlar. Ardından kraldan habersiz bir şekilde yanına adam toplayarak açık denizlere çıkar. İşte Vikings dizisinin ana hikâyesi burada başlar.

vikings konusu

Vikings dizisinde başrol olarak izleyeceğiniz Ragnar Lodbrok karakterine Travis Fimmel hayat veriyor. Büyüleyici bir performansla herkesi etkilediği kesin. Ayrıca Katheryn Winnick, Clive Standen, Gustaf Skarsgard, Gabriel Byrne, Jassalyn Gilsig, Nathan O’Toole gibi isimler sezonlar boyunca Vikings dizisinin en beğenilen performanslarını sergilediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir