Kapat

“When They See Us” Konusu ve Oyuncuları

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

When They See Us dizisi adeta rekor puanlamalar alarak müthiş bir sükse yapmayı başardı. Netflix tarafından yayınlanan yeni dizilerden olan seriyi Ava DuVernay yaratıyor. Dizi konusu itibariyle gerçek hikaye olup, biyografik bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ana tema olarak suç ve dram ağırlıklı işleyen yönünü es geçemeyiz.

Yönetmenliği doğrudan dizinin yaratıcısı üstlenmiş ve senaryo kısmında da ciddi bir katkı sağlamış. Senaryo ekibinde ise Robin Swicord, Attica Locke, Julian Breece, Michael Starrbury yer alıyor. Gayet düzeyli ve dozunda bir senaryoya sahip olmasından ötürü bu kadar olumlu eleştiri alması muhtemel görünüyor.

When They See Us Konusu

When Thee See Us dizisinin işlediği konu yıllardan beri yaşanan haksız tutuklanmalarıdır. Dizinin karakterlerini ise 5 siyahi genç olarak görüyoruz. Amerika’da yaşayan 5 gencin bir gün yaşadıkları olay sonucunda hayatları değişir. Central Park’ta bir kadına cinsel anlamda saldırmaları sonucunda haklarında tutuklanma kararı çıkar.

when they see us konusu

Bu durum tabi ki onları şoka uğratır. Keza suçsuz olduklarını ve olayla hiçbir alakalarının olmadığını açıklamaya çalışırlar. Fakat kanunlar bu 5 siyahi genci parmaklıklar arkasına iter. Bu süreçten sonra hapishane yaşamı başlar ve sorgulamalar halen daha devam eder.

Gençlerin suçsuz olduklarına dair sundukları hiçbir delil ise kanıtlanabilir değildir. Yine de pes etmeden suçsuz olduklarını ispatlamak için her yolu denerler. Bu arada da kötü bir üne sahip olmuşlardır bile. Hapishanede ve dışarıda herkes onlardan Central Park Five ismiyle söz etmektedir. When They See Us dizisi sürükleyici bir suç dramı olarak yorumlanabilir.

When They See Us Oyuncuları

When They See Us dizisinde 5 genci canlandıran oyuncuların hem gençlikleri hem de çocukluklarını görüyoruz. Korey Wise karakterine Jharrel Jerome, Raymond Santana Jr karakterine Marquis Rodriguez, Yusef Salaam karakterine Ethan Herisse, Antron McCray karakterine Caleel Harris ve Kevin Richardson karakterine de Asente Blackk hayat vermiş.

when they see us oyuncuları

Dizinin kadrosunda ana karakterlerin ebeveynlerine de rastlamak mümkün. Dolayısıyla geniş bir cast var. Niecy Nash, John Leguizamo, Kylie Bunbury, Marsha Stephanie Blake, Len Cariou bunlardan bazıları. When They See Us dizisini bir solukta izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

When They See Fragmanı ve Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir