Kapat

“White Gold” Bir İngiliz Komedisi

white gold
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

White Gold konusu ve kendisine has tarzıyla izleyenleri büyüleyebilecek özelliklere sahip olan İngiliz komedisi bir yapım. Herkese hitap etmeyen komediler arasında gösterebileceğimiz dizinin yaratıcısı olan isim ise Damon Beesley. Kendisini dizinin senaryosunda ve yönetmen koltuğunda da görebiliyoruz. Ed Westwick için başrol açıklandıktan sonra dizinin daha büyük bir beklenti uyandırdığı ise tartışmaya kapalı bir konudur. 2017 itibariyle start alan ve devam eden dizinin ayrıca dönemsel bir yapım olduğunu vurgulamadan geçmeyelim.

White Gold Dizisi Konusu

Dizinin geçtiği yıl 1983 olduğu için dönem dizilerini sevenlerin mutlaka göz atması gerekiyor. Ayrıca Gossip Girl ile efsaneleşen Ed Westwick’in performansını merak edenler için izlemeye değer bir yapım. Dizinin konusuna baktığımızda ise standart bir konseptle karşılaşıyoruz. Yani senaryo açısından çok ufuk açıcı bir yapım söz konusu değil. Ancak klasik bir komedi dizisine kıyasla daha komplike bir hikâye akışına sahip diyebiliriz.

white gold dizi konusu

Kısa bölümleriyle ilk sezonunda Ed Westwick tarafından canlandırılan Vincent karakterinin üzerinde duruluyor. Vincent’in satış ve pazarlama dehası bir insan olduğunu zaten ilk bölümden bile anlayabilirsiniz. Ayrıca yakışıklı, özgüveni yüksek, ilgi çekici bir karakter olarak dizinin tüm hikâyesinde ana merkeze yerleşiyor. Fakat kendisiyle aynı ortamda çalışan Lavender ve Fitzpatrick ile tam zıt karakterleri temsil ediyorlar.

Vincent için satış tek temenniye dönüşmüş durumda. Ayrıca bunun ona getirisi bazen para bazen ise uyuşturucu veya seks olabiliyor. Her halükarda insanlarla iletişimini üst noktada tutarak günün sonunda kazanan olmayı başarıyor. Bu aşamada da daha naif bir insan olan Lavender ve serserinin dik alakası olarak gördüğümüz Fitzpatrick üçlüsü kıyasıya bir rekabet içerisine giriyor. Standart bir satış ve pazarlama stratejisinden ziyade işin içerisine dolandırıcılık, manipülasyon ve benzeri kavramları da ekleyebiliriz.

White Gold Oyuncuları

White Gold dizisini diğer komedi yapımlarından ayıran ilk özellik İngiliz komedisi olması iken diğeri de geçmişte geçiyor olmasıdır. Bu yönüyle Ed Westwick, Joe Thomas, Lauren O’Rourke, James Buckley, Linzey Cocker gibi oyuncularla tadımlık bir dizi olarak tanımlanabilir. Kısa sürede bitirebileceğiniz ilk sezonunun ardından ikinci sezonuyla merak uyandıracağının garantisini verebiliriz.

Fragmanlar ve Sezonları

White Gold henüz 2017 itibariyle gösterilmeye başlandı. Altışar bölümlük iki sezondan oluşmaktadır.

1. Sezon

2. Sezon

““White Gold” Bir İngiliz Komedisi” üzerine 1 yorum

  1. buse says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir