Kapat

Yazın İzlenecek 3 Yabancı Komedi Dizisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yurtdışında ekranlara gelen yabancı diziler arasında en çok izlenen diziler arasında yer alan 3 yabancı komedi dizisini sizin için inceledik. Amerika’da daha önce yayınlanan ya da yayınlanmaya devam eden diziler de yer alan oyuncular ve dizilerin konusu hakkında bilgileri sizin için derledik.

1- The O.C. 

2003 yılında Fox ekranlarında başlayan ve 2007 yılında ekranalara veda eden The O.C. dizisi komedi-gençlik dizileri arasında en çok izlenen diziler arasında yer aldı. The O.C dizisi 4 sezon boyunca ekranlara geldi. The O.C. dizisinin jenerik müziğinde California şarkısı çalıyordu.

The O.C.’nin başrollerinde Mischa Barton, Adam Brody, Benjamin McKenzie, Rachel Bilson, Melinda Clarke, Kelly Rowan, Autumn Reeser ve Peter Gallagher yer alıyordu.

Ryan Atwood’un Cohen ailesinin yanına taşınmasıyla başlayan dizide, Cohen ailesinin çocukları Seth Cohen ve Ryan Atwood arasında geçen dostluk ve kardeşlik ilişkilileri, komşuları Marissa ve Summer ile geçen olaylar konu alınıyor.

The O.C dizisi ülkemizde bir çok kez uyarlandı. The O.C dizisinin en son uyarlaması ülkemizde de çok izlenen dizi Medcezir’di.


2- How I Met Your Mother

ABD’de yayınlanan bir diğer dizi de CBS kanalında yayınlanan How I Met Your Mother dizisi, dizi 9 sezon boyunca ekranlara geldi. 2005 yılında yayın hayatına başlayan dizi final sezonuyla 2014 yılında ekranlara veda etti. How I Met Your Mother dizisinin yapımcılığını Carter Bays ve Craig Thomas yaptı. How I Met Your Mother dizisinin başrollerinde  Neil Patrick Harris, Cobie Smulders, Josh Radnor, Jason Segel, Alyson Hannigan’ın yer aldığı dizi de Ted Mosby’nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığının hikayesini anlatmasıyla başlayan dizi de Ted’in karısı ile tanışmasına giden yolda çektikleri ve nasıl tanıştığı konu ediniyor.

3- New Girl 

Fox ekranlarında hala yayınlanmakta olan New Girl dizisi 6. sezon yayınlandı, 7. sezonuyla ekranlara gelecek olan dizi 7. sezonuyla final yapacak. 2011 yılından beri ekranlara gelen sitcom komedi dizisi New Girl’in başrollerinde Jake Johnson, Zooey Deschanel, Lamorne Morris,  Max Greenfield ve Hannah Simone  yer alıyor. Elizabeth Meriwether tarafından senaryosu kaleme alınan dizinin konusu ise Jessica Day’ın erkek arkadaşından ayrıldıktan sonra 3 erkeğin yer aldığı bir eve taşınmasıyla başlayan hikayeler, erkeklerin arasında tek kız olarak ev arkadaşı olması konu ediniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir